Blitz

Tag "zgjedhjet"

Zgjedhjet në Malin e Zi, shqiptarët pësojnë humbje të thellë

    Zgjedhjet në Malin e Zi, shqiptarët pësojnë humbje të thellë

Zgjedhjet parlamentare të së dielës kanë nxjerrë fituese partinë me në krye Milo Gjukanovic, e cila nuk ka marrë shumicën absolute, por ka arritur të fitojë më shumë mandate sesa

Read Full Article

Wikileaks do të trondisë zgjedhjet presidenciale në SHBA dhe jo vetëm

    Wikileaks do të trondisë zgjedhjet presidenciale në SHBA dhe jo vetëm

Themeluesi i Wikileaks, Julian Assange, ka bërë të ditur këtë të martë se do të publikohen rreth një milionë dokumente, të cilat lidhen me zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara

Read Full Article

Basha për zgjedhjet në Dibër: U rrëmbye vullneti i qytetarëve

    Basha për zgjedhjet në Dibër: U rrëmbye vullneti i qytetarëve

I ftuar në emisionin “Opinion” për të folur për aksionin e Partisë Demokratike, kreu i kësaj partie u shpreh për zgjedhjet në Dibër se u fituan nga biznesmenë të majmur

Read Full Article

“Dibra”, Muharem Rama i pari në fletën e votimit, Shehu i dyti

    “Dibra”, Muharem Rama i pari në fletën e votimit, Shehu i dyti

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur ditën e sotme për të miratuar përmbajtjen e fletës së votimit për zgjedhjet që do të zhvillohen më 11 shtator në Dibër. Pas hedhjes

Read Full Article

Zgjedhjet në Dibër, PS kandidon me Dionis Ymeraj

    Zgjedhjet në Dibër, PS kandidon me Dionis Ymeraj

Një ditë më parë, PD zyrtarizoi Sherefedin Shehun si kandidatin e saj për zgjedhjet në Dibër. Koalicioni mazhoritar ende nuk ka arritur në një vendim final, por kandidati më potencial

Read Full Article

PD: Sherefedin Shehu, kandidati jonë për Bashkinë e Dibrës

    PD: Sherefedin Shehu, kandidati jonë për Bashkinë e Dibrës

Partia Demokratike ka zyrtarizuar kandidatin e saj për zgjedhjet e 11 shtatorit në Dibër. Sherefedin Shehu është kandidati i parë që do të garojë për Bashkinë e Dibrës. Ai është aktualisht

Read Full Article

“Standard & Poor’s” vlerëson pozitivisht Shqipërinë: Megjithatë, zgjedhjet mbeten një risk

    “Standard & Poor’s” vlerëson pozitivisht Shqipërinë: Megjithatë, zgjedhjet mbeten një risk

Agjencia “Standard & Poor’s” ka konfirmuar notën B+ për borxhin afatgjatë të Shqipërisë dhe B për borxhin afatshkurtër. Në deklaratën e bërë, gjiganti ndërkombëtar i financave është shprehur se beson

Read Full Article