Blitz

Tag "Wikileaks"

Wikileaks zbulon email-e sekrete të Hillary Clinton, PS është vetofruar për fushatën e saj

    Wikileaks zbulon email-e sekrete të Hillary Clinton, PS është vetofruar për fushatën e saj

Sikundër kishte paralajmëruar, Wikileaks publikoi disa email-e sekrete të shkëmbyera mes stafit të kandidates për presidente të SHBA-ve dhe Podesta Group e Rasky Baerlein Strategic Communications, të kontaktuar nga Partia

Read Full Article

Ekuadori i ndërpret internetin themeluesit të Wikileaks-it

    Ekuadori i ndërpret internetin themeluesit të Wikileaks-it

Burime zyrtare të Wikileaks kanë bërë të ditur së fundmi se qeveria e Ekuadorit i ka ndërprerë qasjen në internet themeluesit Julian Assange. Sipas Wikileaks, ndërprerja është e qëllimshme, si

Read Full Article

Wikileaks do të trondisë zgjedhjet presidenciale në SHBA dhe jo vetëm

    Wikileaks do të trondisë zgjedhjet presidenciale në SHBA dhe jo vetëm

Themeluesi i Wikileaks, Julian Assange, ka bërë të ditur këtë të martë se do të publikohen rreth një milionë dokumente, të cilat lidhen me zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara

Read Full Article

Publikimi i dokumenteve të fshehta, Turqia bllokon qasjen e Wikileaks në vend

    Publikimi i dokumenteve të fshehta, Turqia bllokon qasjen e Wikileaks në vend

Turqia ka reaguar menjëherë pas publikimit të përshpejtuar të dokumenteve nga Wikileaks. Një vendim i menjëhershëm është vënë në zbatim pas bërjes publike të 300 mijë emaileve të partisë në

Read Full Article

Wikileaks publikon 300,000 email-e të partisë së Erdogan, tronditet qeveria turke

    Wikileaks publikon 300,000 email-e të partisë së Erdogan, tronditet qeveria turke

Organizata Wikileaks ka vendosur të reagojë sa më parë në përgjigje të spastrimit që qeveria turke po kryen në Turqi pas tentativës për grusht shteti. Pavarësisht sulmit kibernetik ndaj saj,

Read Full Article

Paralajmëroi publikimin e dokumenteve për qeverinë turke, sulmohet Wikileaks

    Paralajmëroi publikimin e dokumenteve për qeverinë turke, sulmohet Wikileaks

Një ditë më parë, Wikileaks paralajmëroi publikimin e disa të dhënave për kabinetin qeverisës në Turqi, pak ditë pas tentativës së dështuar për grusht shteti. Wikileaks bëri të ditur se

Read Full Article