Blitz

Tag "Vrasje"

Vrau bashkëshorten dhe plagosi kunatën, i akuzuari: Kë kam vrarë? Qan për gruan

    Vrau bashkëshorten dhe plagosi kunatën, i akuzuari: Kë kam vrarë? Qan për gruan

Shtetasi 56-vjeçar nga Ndroqi, Kasëm Lila, ka dalë së fundmi përpara trupit gjykues nën akuzën e vrasjes së bashkëshortes dhe plagosjen e kunatës së tij. Ngjarja e rëndë u shënua

Read Full Article

Krimi i dyfishtë te lulishtja “1 Maji”, kërkohet “burg përjetë” për dy autorët

    Krimi i dyfishtë te lulishtja “1 Maji”, kërkohet “burg përjetë” për dy autorët

Nga Anduena Llabani Prokuroria e Tiranës kërkon dënim të përjetshëm për dy autorët e vrasjes së dyfishtë dhe plagosjes së një personi të tretë, ngjarje e ndodhur në dt. 01.10.2015,

Read Full Article

Drogë gjatë party-t në shtëpi, 17-vjeçari vret prindërit pasi u përpoqën ta disiplinonin

Drogë gjatë party-t në shtëpi, 17-vjeçari vret prindërit pasi u përpoqën ta disiplinonin

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 Një 17-vjeçar nga Eclectic, qytet në Alabama, akuzohet për vrasjen e dy prindërve të tij, pasi këta të fundit u përpoqën

Read Full Article

Krimi i dyfishtë, prindërit e Jonida Çanakut: E vrau tre muaj pasi e përzumë

    Krimi i dyfishtë, prindërit e Jonida Çanakut: E vrau tre muaj pasi e përzumë

Prindërit e Jonida Çanakut, që u vra nga biznesmeni Sokrat Shani, i cili e bëri të ditur krimin e rëndë tri ditë pas kryerjes së atij akti, kanë rrëfyer versionin

Read Full Article

Ekzekutohen dy persona në Korçë, s’dihen rrethanat

    Ekzekutohen dy persona në Korçë, s’dihen rrethanat

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Korçë, ku kanë mbetur të vdekur dy persona. Konkretisht, krimi është shënuar në fshatin Lekas të Voskopojës, pas mesdite. Nga

Read Full Article

Parandalohet një vrasje në Durrës, pranga 29-vjeçarit

    Parandalohet një vrasje në Durrës, pranga 29-vjeçarit

Policia e Durrësit ka vënë në pranga një të ri, i cili rezulton se në bashkëpunim me një tjetër shtetas, planifikonte vrasjen e një personi dhe më pas djegien e automjetit

Read Full Article

Nuk iu bind, polici qëllon për vdekje 29-vjeçarin e shurdhër dhe të paarmatosur

    Nuk iu bind, polici qëllon për vdekje 29-vjeçarin e shurdhër dhe të paarmatosur

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Karolinën  e Veriut, ku efektivi i Policisë Rrugore ka qëlluar për vdekje një qytetar që ishte i shurdhër. 29-vjeçari Daniel Harris ishte duke

Read Full Article

Ishte në arrest shtëpie, gjendet i vdekur shqiptari në Itali

    Ishte në arrest shtëpie, gjendet i vdekur shqiptari në Itali

Një i ri shqiptar është gjetur i pajetë në banesën e tij në Itali. Trupi i viktimës është zbuluar mesditën e sotme, ndërkohë që detaje të tjera janë bërë të

Read Full Article

Krim pasioni, Jonida Çanaku u torturua para se të vritej. Vetëm 25 persona në varrimin e saj

  Krim pasioni, Jonida Çanaku u torturua para se të vritej. Vetëm 25 persona në varrimin e saj

Detaje tronditëse janë zbardhur nga krimi i i zbuluar një ditë më parë: 65-vjeçari nga Lushnja, Sokrat Shano, që kreu

Read Full Article

Krim i dyfishtë, 65-vjeçari vret të dashurën dhe më pas veten

  Krim i dyfishtë, 65-vjeçari vret të dashurën dhe më pas veten

Nga Anduena Llabani Një krim i paprecedent trondit Lushnjën. Një 65-vjeçar vret të dashurën dhe më pas veten. Në orët

Read Full Article

Përdhunohet, vritet dhe i vihet flaka një menaxhereje të Google-it

  Përdhunohet, vritet dhe i vihet flaka një menaxhereje të Google-it

Një nga menaxheret e Google-it, 27-vjeçarja Vanessa Marcotte është gjetur e vrarë jo shumë larg shtëpisë së nënës së saj

Read Full Article

Atentati në Vaqarr, Caka mbetet në burg, Ergys Kolaveri hedh poshtë akuzat

  Atentati në Vaqarr, Caka mbetet në burg, Ergys Kolaveri hedh poshtë akuzat

Gjykata ka vendosur të lërë në burg shtetasin Enea Caka, të akuzuar për atentatin e dështuar ndaj të dënuarit Gazmir

Read Full Article

Të shtëna në një qendër tregtare në Malmo të Suedisë. 1 i plagosur

  Të shtëna në një qendër tregtare në Malmo të Suedisë. 1 i plagosur

Një burrë i armatosur ka qëlluar duke plagosur një person në një qendër tregtare në qytetin e Malmos, në Suedi.

Read Full Article

Sulm me bombë në makinë, vritet gazetari i njohur rus

  Sulm me bombë në makinë, vritet gazetari i njohur rus

Gazetari i njohur rus Pavel Sheremet është vrarë në qendër të Kievit, si pasojë e një sulmi me bombë. Mësohet

Read Full Article

I vë zjarrin bashkëshortit pasi kuptoi se i kishte përdhunuar vajzën

  I vë zjarrin bashkëshortit pasi kuptoi se i kishte përdhunuar vajzën

Kur Tatanysha Hedman zbuloi se bashkëshorti i saj 52 vjeç kishte abuzuar seksualisht me vajzën e saj nuk bëri gjë

Read Full Article

Horror në Serbi, pedofili 28-vjeçar përdhunon dhe vret 3-vjeçaren

  Horror në Serbi, pedofili 28-vjeçar përdhunon dhe vret 3-vjeçaren

Një krim makabër është shënuar mbrëmë në Zajeçar të Serbisë, ku 28-vjeçari Vladica Rajkovic rrëmbeu, përdhunoi dhe vrau 3-vjeçaren Angelina

Read Full Article

(Video/Foto) Beyonce në “luftë” kundër racizmit

(Video/Foto) Beyonce në “luftë” kundër racizmit

FREEDOM ◄ Back Next ► Picture 1 of 8   Përveç muzikës, kur vjen puna te çështje të ndryshme sociale,

Read Full Article

Vrau të dashurën, atleti Oscar Pistorius dënohet me 6 vjet burgim

  Vrau të dashurën, atleti Oscar Pistorius dënohet me 6 vjet burgim

Atleti olimpik nga Afrika Jugore, Oscar Pistorius, është dënuar me gjashtë vjet burg për vrasjen e të dashurës së tij

Read Full Article

Sherr teksa shihnin ndeshjen, vritet 25-vjeçari në Tropojë

  Sherr teksa shihnin ndeshjen, vritet 25-vjeçari në Tropojë

Një sherr mes të rinjve ka përfunduar me vrasjen e njërit prej tyre dhe plagosjen e një tjetri. Ngjarja mësohet

Read Full Article

Itali, ekzekutohet me armë zjarri 40-vjeçari shqiptar

  Itali, ekzekutohet me armë zjarri 40-vjeçari shqiptar

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Një shtetas shqiptar është qëlluar për vdekje me armë zjarri në

Read Full Article

Vrasja e shqiptarit në Greqi, identifikohen 3 autorët

  Vrasja e shqiptarit në Greqi, identifikohen 3 autorët

Policia greke ka arritur të identifikojë autorët përgjegjës të vrasjes së shqiptarit Bledar Terpollari në Greqi. 26-vjeçari u vra dhe

Read Full Article