Blitz

Tag "Vrasja"

Vrasja në Torovicë, xhaxhai i viktimës: Dyshoj për tentativë grabitjeje

    Vrasja në Torovicë, xhaxhai i viktimës: Dyshoj për tentativë grabitjeje

Një ditë pas vrasjes së ndodhur ditën e djeshme në fshatin Torovicë, ku 26-vjeçari Ajet Qokthi nuk mundi t’u rezistojë plagëve të marra si pasojë e sulmit me breshëri automatiku,

Read Full Article

Vrau nga pakujdesia 15-vjeçarin, lihet në fuqi dënimi për ish-shefin e Antiterrorit

    Vrau nga pakujdesia 15-vjeçarin, lihet në fuqi dënimi për ish-shefin e Antiterrorit

Nga Anduena Llabani Gjykata e Apelit Shkodër vendosi të lërë në fuqi dënimin me 5 vite burg për ish-shefin e Antiterrorit në Drejtorinë e Policisë Lezhë, Skënder Seferi. Trupi gjykues pranoi kërkesën

Read Full Article

Vrau bashkëshorten gjatë pushimeve, autori: Tentoi të godiste e para

    Vrau bashkëshorten gjatë pushimeve, autori: Tentoi të godiste e para

Gjykata ka vendosur të lerë në burg shtetasin Veli Dervishi, i cili akuzohet për vrasjen me sëpatë të bashkëshortes më 29 gusht. Në seancën e sotme plenare, ai ka pranuar

Read Full Article

Krimi makabër në Palasë, gjyshërit e 12-vjeçarit: Prindërit nuk e dinë të vërtetën

    Krimi makabër në Palasë, gjyshërit e 12-vjeçarit: Prindërit nuk e dinë të vërtetën

Gjyshërit e vogëlushit 12-vjeçar A. Zahariu, i cili u vra në mënyrë makabre nga Jorgo Zani, ende janë të shokuar. Gjyshja e viktimës, Antigoni Zani, tregon se prindërit e të

Read Full Article

Gruaja e Sokratit: Ato që i kam thënë Jonidës, ajo i mori me vete

    Gruaja e Sokratit: Ato që i kam thënë Jonidës, ajo i mori me vete

Pak ditë pas krimit të dyfishtë të kryer nga 65-vjeçari Sokrat Shani ka reaguar bashkëshortja e tij. Në një intervistë për “GSH”, ajo tregon se ishte në banesë mëngjesin e

Read Full Article

U qëllua për vdekje nga polici, qeveria e NYC dëmshpërblim 4,1 mln $ familjarëve

    U qëllua për vdekje nga polici, qeveria e NYC dëmshpërblim 4,1 mln $ familjarëve

Familja e Akai Gurley, një njeri me ngjyrë që u qëllua për vdekje nga një polic në vitin 2014, do të dëmshpërblehet me 4,1 milionë dollarë. Qyteti i New York-ut

Read Full Article

Izet Haxhia: Sali Berisha inskenoi vrasjen e Azem Hajdarit, alibia e telefonatës dhe fshehja e tabulateve

Izet Haxhia: Sali Berisha inskenoi vrasjen e Azem Hajdarit, alibia e telefonatës dhe fshehja e tabulateve

Izet Haxhia, ish-truprojë e Sali Berishës për vite me radhë, i dënuar në mungesë për vrasjen e Azem Hajdarit, ka vendosur të ngrejë një debat (siç shprehet edhe vetë ai)

Read Full Article

Vrasja e Elton Çiços, “arrest shtëpie” policit Trimi

    Vrasja e Elton Çiços, “arrest shtëpie” policit Trimi

Gjykata e Lartë ka vendosur masën e sigurisë “arrest shtëpie” për shtetasin Alban Trimi, të akuzuar për përfshirje në vrasjen e Elton Çiços, dy muaj më parë, në lokalin “De

Read Full Article

ISIS konfirmon vdekjen e të shumëkërkuarit të Washingtonit: Ka vdekur në Irak “ministri i Luftës”

  ISIS konfirmon vdekjen e të shumëkërkuarit të Washingtonit: Ka vdekur në Irak “ministri i Luftës”

Shteti Islamik ka bërë me dije vdekjen e Omar al-Shishani, komandant i lartë i Shtetit Islamik në Irak dhe Levant.

Read Full Article

Autori i sulmeve në Dallas dyshohet se ka vepruar i vetëm: Do vras të bardhët

  Autori i sulmeve në Dallas dyshohet se ka vepruar i vetëm: Do vras të bardhët

Micah Johnson, i akuzuar për vrasjen e pesë policëve gjatë zhvillimit të një proteste në Dallas, dyshohet se ka vepruar

Read Full Article