Blitz

Tag "VLORE"

Vlorë, asgjësohen 4650 bimë kanabis, në pranga dy persona

    Vlorë, asgjësohen 4650 bimë kanabis, në pranga dy persona

Në vijim të operacioneve kundër drogës janë asgjësuar 4650 bimë narkotike Cannabis Sattiva, në fshatrat Kallarat dhe Mesaplik dhe janë sekuestruar 3 kg lëndë narkotike. Gjithashtu kanë rënë në pranga

Read Full Article

Vodhi banesën e një shtetasi amerikan në 2015-n, arrestohet i shpalluri në kërkim dhe bashkëpunëtori i tij

    Vodhi banesën e një shtetasi amerikan në 2015-n, arrestohet i shpalluri në kërkim dhe bashkëpunëtori i tij

Policia ka arrestuar një person të shpallur në kërkim për vjedhjen e një banese të një shtetasi amerikan në 2015-n. Arrestohet në flagrancë shtetasi: Ledjon Hamiti, 21 vjeç, banues në

Read Full Article

Gjenden 7.250 bimë narkotike në Vlorë, në pranga gjashtë persona

    Gjenden 7.250 bimë narkotike në Vlorë, në pranga gjashtë persona

Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda Tiranë dhe Drejtorinë Kundër Narkotikëve dhe Trafiqeve të Policisë së Shtetit, në kuadër të procedimit penal nr.143/2016,

Read Full Article

IKMT në Vlorë, pritet të shemben 100 objekte të ndryshme

    IKMT në Vlorë, pritet të shemben 100 objekte të ndryshme

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur në Vlorë aksionin për prishjen e rreth 100 objekteve me funksione banimi dhe shërbimi. Mësohet se objektet janë të sipërfaqeve të ndryshme,

Read Full Article

Aksioni kundër paligjshmërisë, policia e Vlorës shoqëron 14 persona dhe sekuestron 215 kg lëndë narkotike

    Aksioni kundër paligjshmërisë, policia e Vlorës shoqëron 14 persona dhe sekuestron 215 kg lëndë narkotike

Gjatë 24 orëve të fundit, në zbatim të planit të masave kundër paligjshmërive të ndryshme për ruajtjen e rendit dhe të sigurisë publike, është zhvilluar një aksion i përbashkët nëpërmjet

Read Full Article

U konfliktuan me dy të huaj, pranga çiftit shqiptar në Vlorë

    U konfliktuan me dy të huaj, pranga çiftit shqiptar në Vlorë

Policia e Vlorës ka ndaluar dy shtetas shqiptarë (bashkëshortë), të cilët akuzohen për dhunën e ushtruar ndaj një çifti bashkëshortësh të huaj. Shkak është bërë debati për pagesën e parkimit

Read Full Article

Vlorë, asgjësohen 9.600 bimë narkotike Cannabis Sattiva

    Vlorë, asgjësohen 9.600 bimë narkotike Cannabis Sattiva

Policia e Vlorës ka asgjësuar një sasi prej 9.600 lëndësh narkotike të llojit Cannabis Sattiva. Bima narkotike u gjet e mbjellë në disa fshatra të Vlorës dhe u asgjësua përmes

Read Full Article

U shpall i zhdukur, 15-vjeçari gjendet duke luajtur playstation

    U shpall i zhdukur, 15-vjeçari gjendet duke luajtur playstation

Policia e Vlorës shpalli fillimisht të zhdukur adoleshentin me iniciale A. M. 15 vjeç, banues në lagjen “Pavarësia”. Si rezultat i kërkimeve pas denoncimit të të atit, i riu u

Read Full Article

“Poçeria” sekuestron 77 kg lëndë narkotike kanabis, një në pranga

  “Poçeria” sekuestron 77 kg lëndë narkotike kanabis, një në pranga

Policia e Vlorës ka finalizuar me sukses operacionin “Poçeria” ku ka sekuestruar 77 kilogramë lëndë narkotike “Cannabis sattiva” dhe ka

Read Full Article

Vlorë, asgjësohen 7,700 rrënjë bimë narkotike, në kërkim kultivuesit

  Vlorë, asgjësohen 7,700 rrënjë bimë narkotike, në kërkim kultivuesit

Policia e Vlorës ka kryer asgjësimin e 7,700 rrënjëve bimë narkotike të mbjella në disa fshatra, kultivuar përgjatë luginave dhe

Read Full Article

“Ura e Poçemit” sekuestron 40.000 rrënjë kanabis, në pranga 4 persona

“Ura e Poçemit” sekuestron 40.000 rrënjë kanabis, në pranga 4 persona

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 6 Në kuadër të operacionit të koduar “Ura e Poçemit” ësht kryer

Read Full Article

Krimi makabër në Palasë, gjyshërit e 12-vjeçarit: Prindërit nuk e dinë të vërtetën

  Krimi makabër në Palasë, gjyshërit e 12-vjeçarit: Prindërit nuk e dinë të vërtetën

Gjyshërit e vogëlushit 12-vjeçar A. Zahariu, i cili u vra në mënyrë makabre nga Jorgo Zani, ende janë të shokuar.

Read Full Article

Vlorë, asgjësohen 14.400 rrënjë bimë narkotike, në kërkim kultivuesit

Vlorë, asgjësohen 14.400 rrënjë bimë narkotike, në kërkim kultivuesit

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Policia e Vlorës ka bërë me dije asgjësimin e një sasie

Read Full Article

Arrestohet autori i krimit makabër, Policia e Vlorës zbardh diagnozën. Ishte përdorues i lëndëve narkotike

  Arrestohet autori i krimit makabër, Policia e Vlorës zbardh diagnozën. Ishte përdorues i lëndëve narkotike

Policia e qytetit të Vlorës ka bërë të ditur detaje lidhur me krimin makabër të shënuar ditën e sotme në

Read Full Article

Vlorë, asgjësohen 12 parcela me 1527 bimë kanabis

  Vlorë, asgjësohen 12 parcela me 1527 bimë kanabis

Policia e Vlorës ka asgjësuar 12 parcela me rreth 1527 rrënjë bimë të dyshuar narkotike të llojit Cannabis Sattiva. Asgjësimi

Read Full Article

Identifikohet viktima në Vlorë, ishte çoban. Pranga pronarit të stanit

  Identifikohet viktima në Vlorë, ishte çoban. Pranga pronarit të stanit

Policia e Vlorës bën me dije se trupi i pajetë i gjetur në Mesaplik të Vlorës i përket një çobani,

Read Full Article

Vlorë, gjendet një i ri i pajetë. Dyshohet se u ekzekutua për pazare droge

  Vlorë, gjendet një i ri i pajetë. Dyshohet se u ekzekutua për pazare droge

Një i ri i pajetë është gjetur në fshatin Mesaplik të Vlorës. Viktima ende i paidentifikuar, rreth 24 vjeç, dyshohet

Read Full Article

Autori i incidentit në Himarë, një biznesmen i fuqishëm me mjete lundrimi pa licencë

  Autori i incidentit në Himarë, një biznesmen i fuqishëm me mjete lundrimi pa licencë

Përgjegjësi i incidentit të shënuar një ditë më parë në Himarë, që shkaktoi vdekjen e turistit rus, mësohet se është

Read Full Article

Grabiten dy banesa në Vlorë, në pranga sanitarja dhe një 30-vjeçar

  Grabiten dy banesa në Vlorë, në pranga sanitarja dhe një 30-vjeçar

Policia e Vlorës ka vënë në pranga dy persona për dy vjedhje të ndryshme shënuar në Vlorë. Një grua 53-vjeçare

Read Full Article

Vlorë, përfshihet nga flakët një automjet

  Vlorë, përfshihet nga flakët një automjet

Një automjet është përfshirë nga flakët ditën e sotme në qytetin e Vlorës. Mësohet se mjeti tip “Renault” me targa

Read Full Article

Grabitja e bankës në Vlorë, gjendet makina e autorëve

  Grabitja e bankës në Vlorë, gjendet makina e autorëve

Policia e Vlorës bën me dije se ka gjetur mjetin e autorëve përgjegjës të grabitjes që u shënua ditën e

Read Full Article