Blitz

Tag "Vleresim"

Një tjetër sukses për Andi Lilën, vlerësohet me çmim te Pas Giannina

    Një tjetër sukses për Andi Lilën, vlerësohet me çmim te Pas Giannina

Futbollisti i Kombëtares Shqiptare, Andi Lila, i cili luan për skuadrën greke Pas Giannina është vlerësuar me një tjetër çmim. Ka qenë vetë Andi Lila, i cili ka postuar në

Read Full Article

“Standard & Poor’s” vlerëson pozitivisht Shqipërinë: Megjithatë, zgjedhjet mbeten një risk

    “Standard & Poor’s” vlerëson pozitivisht Shqipërinë: Megjithatë, zgjedhjet mbeten një risk

Agjencia “Standard & Poor’s” ka konfirmuar notën B+ për borxhin afatgjatë të Shqipërisë dhe B për borxhin afatshkurtër. Në deklaratën e bërë, gjiganti ndërkombëtar i financave është shprehur se beson

Read Full Article

Reforma në drejtësi, Nuland-Bashës: Dëshmove se je lider dhe patriot

    Reforma në drejtësi, Nuland-Bashës: Dëshmove se je lider dhe patriot

Gjatë një bisede telefonike me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland, ka shprehur përgëzimet e saj për miratimin e reformës në drejtësi. Ajo i

Read Full Article

Meta vlerëson PBDNJ: Përfaqësuese e denjë e minoritetit grek

    Meta vlerëson PBDNJ: Përfaqësuese e denjë e minoritetit grek

Kryeparlamentari Ilir Meta uroi Partinë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut për organizimin e Kongresit dhe shprehu vlerësimin për rolin e moderuar dhe konstruktiv që ajo luan në politikën shqiptare, por

Read Full Article