Blitz

Tag "Victoria Nuland"

Reforma në drejtësi, Nuland-Bashës: Dëshmove se je lider dhe patriot

    Reforma në drejtësi, Nuland-Bashës: Dëshmove se je lider dhe patriot

Gjatë një bisede telefonike me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland, ka shprehur përgëzimet e saj për miratimin e reformës në drejtësi. Ajo i

Read Full Article

Rama për vizitën e Nuland: Sinjal i SHBA-së për reformën në drejtësi

    Rama për vizitën e Nuland: Sinjal i SHBA-së për reformën në drejtësi

Gjatë fjalës së tij në Samitin e Varshavës, kryeministri Edi Rama e cilësoi me mjaft rëndësi ardhjen në Shqipëri të zyrtares së lartë të Departamentit Amerikan të Shtetit. Sipas tij,

Read Full Article