Blitz

Tag "uragani"

Shqiptari filmon ç’la pas uragani “Matthew”, videoja e tij shndërrohet në virale

    Shqiptari filmon ç’la pas uragani “Matthew”, videoja e tij shndërrohet në virale

Një video e një shqiptari në Amerikë, regjistruar pas kalimit të uraganit “Matthew”, është shndërruar në virale. Videoja, e cila ka marrë më shumë se 86.000 shikime, u regjistrua nga

Read Full Article

Uragani “Matthew” në SHBA, numërohen rreth 900 viktima

    Uragani “Matthew” në SHBA, numërohen rreth 900 viktima

Numri i viktimave të shkaktuara nga uragani “Matthew” ka arritur në 900, si pasojë e përmbytjeve masive. Ndër qindra viktimat, katër prej tyre numërohen në Florida. Qendra Kombëtare për Uraganet

Read Full Article

Uragani “Matthew” shkakton 113 viktima, Obama shpall gjendjen e jashtëzakonshme

    Uragani “Matthew” shkakton 113 viktima, Obama shpall gjendjen e jashtëzakonshme

“Kjo stuhi do t’ju vrasë”, – kështu është shprehur guvernatori i Florida-s. Deri tani mësohet se stuhia, e cilësuar e shkallës së katërt, ka shkaktuar 113 viktima. Zëdhënësi i Shërbimit

Read Full Article

Uragani “Matthew”, evakuohen mijëra njerëz nga Florida dhe Karolina e Jugut

    Uragani “Matthew”, evakuohen mijëra njerëz nga Florida dhe Karolina e Jugut

Ditën e sotme ka nisur evakuimi i qindra mijëra njerëzve nga Florida dhe Karolina e Jugut, të cilët rrezikohen nga uragani “Matthew”, i cili deri më tani ka shkaktuar rreth

Read Full Article