Blitz

Tag "ultimatum"

Ultimatumi i Erdogan për SHBA, Joe Biden do të vizitojë Turqinë

    Ultimatumi i Erdogan për SHBA, Joe Biden do të vizitojë Turqinë

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, do të vizitojë Turqinë më 24 gusht. Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri turk Binali Yıldırım, në një deklaratë të

Read Full Article

Erdogan, ultimatum SHBA-ve: Zgjidhni mes Turqisë dhe Fethullah Gulen

    Erdogan, ultimatum SHBA-ve: Zgjidhni mes Turqisë dhe Fethullah Gulen

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i është drejtuar me një ultimatum Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të cilave u ka kërkuar që të zgjedhin Turqinë ose Fethullah Gulen. Agjencia

Read Full Article