Blitz

Tag "Turqi"

Grushti i shtetit në Turqi, arrestohet edhe një pedagog shqiptar

    Grushti i shtetit në Turqi, arrestohet edhe një pedagog shqiptar

Autoritetet turke po vijojnë me arrestimet dhe spastrimet lidhur me tentativën e grushtit të shtetit disa muaj më parë. Ndër dhjetëra, mijëra të dyshuar si anëtarë të lëvizjes me në

Read Full Article

Sulmohet ambasada izraelite në Turqi, një viktimë

    Sulmohet ambasada izraelite në Turqi, një viktimë

Një person ka mbetur i vrarë si pasojë e një sulmi të armatosur ndaj ambasadës izraelite në Ankara. Mediat lokale në Turqi deklaruan se bëhej fjalë për një sulm me

Read Full Article

Turqi, pranga 40 të dyshuarve për lidhje me ISIS-in

    Turqi, pranga 40 të dyshuarve për lidhje me ISIS-in

­­ Policia turke ka vënë në pranga 40 persona të dyshuar për lidhje terroriste me Shtetin Islamik. Mësohet se arrestimet e tyre janë kryer në 23 banesa të ndryshme në

Read Full Article

Turqi, sulmohet selia e partisë në pushtet, 19 të plagosur

Turqi, sulmohet selia e partisë në pushtet, 19 të plagosur

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Një makinë-bombë ka shpërthyer në qytetin lindor Van në Turqi, duke shkaktuar 19 të plagosur. Mediat vendase bëjnë të ditur se

Read Full Article

Turqi, ministri i Brendshëm jep dorëheqjen

    Turqi, ministri i Brendshëm jep dorëheqjen

Ministri i Brendshëm i Turqisë, Efkan Ala, ka vendosur të dorëhiqet nga detyra e tij. Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri Binali Yıldırım, gjatë një deklarate për mediat më

Read Full Article

Sulmohet eskorta e liderit të opozitës turke, Kemal Kılıçdaroğlu

    Sulmohet eskorta e liderit të opozitës turke, Kemal Kılıçdaroğlu

Persona të paidentifikuar kanë sulmuar me armë eskortën që shoqëronte liderin e opozitës Kemal Kiliçdaroglu. Sulmi ka ndodhur në verilindje të Turqisë dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur dy

Read Full Article

Rritet numri i viktimave në Turqi, nusja dhe dhëndri jashtë rrezikut për jetën

Rritet numri i viktimave në Turqi, nusja dhe dhëndri jashtë rrezikut për jetën

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Numri i viktimave të sulmit vdekjeprurës në qytetin turk Gaziantep ka arritur në 50, referuar të dhënave të publikuara nga zyra

Read Full Article

Shpërthim në Turqi, 30 të vdekur dhe 90 të plagosur

    Shpërthim në Turqi, 30 të vdekur dhe 90 të plagosur

Një shpërthim i ndodhur gjatë një dasme në qytetin jugor turk Gaziantep ka vrarë 30 persona dhe ka plagosur 90 të tjerë, referuar të dhënave zyrtare të autoriteteve turke. Presidenti

Read Full Article

Dy shpërthime në Turqi, 6 të vdekur dhe qindra të plagosur

  Dy shpërthime në Turqi, 6 të vdekur dhe qindra të plagosur

Tre persona kanë mbetur të vdekur dhe mbi 100 janë plagosur si pasojë e shpërthimit të një mjeti autobombë në

Read Full Article

Grushti i shtetit në Turqi, 1900 vite burg për Fethullah Gulen. Bastisen 44 kompani

  Grushti i shtetit në Turqi, 1900 vite burg për Fethullah Gulen. Bastisen 44 kompani

Agjencia e lajmeve “Anadolu” ka bërë të ditur kërkesën e prokurorëve turq, të cilët, përveç dy dënimeve të përjetshme, kanë

Read Full Article

Sulm terrorist në Turqi, 3 të vrarë dhe shumë të plagosur

  Sulm terrorist në Turqi, 3 të vrarë dhe shumë të plagosur

Një sulm në qytetin Diyarbakır të Turqisë ka shkaktuar 3 viktima dhe dhjetëra të plagosur. Sulmi me autobombë është kryer

Read Full Article

Ultimatumi i Erdogan për SHBA, Joe Biden do të vizitojë Turqinë

  Ultimatumi i Erdogan për SHBA, Joe Biden do të vizitojë Turqinë

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, do të vizitojë Turqinë më 24 gusht. Lajmi është bërë i

Read Full Article

Mitingu i Demokracisë dhe Dëshmorëve në Stamboll, pritet të mblidhen mbi 3 milionë persona

  Mitingu i Demokracisë dhe Dëshmorëve në Stamboll, pritet të mblidhen mbi 3 milionë persona

“Mitingu i Demokracisë dhe Dëshmorëve” është njoftuar se do të zhvillohet sot në Yenikap të Stambollit, në orën 17:00 sipas

Read Full Article

Peticioni për ekstradimin e Fetullah mbledh 90 mijë klikime

  Peticioni për ekstradimin e Fetullah mbledh 90 mijë klikime

Peticioni që u hap më 17 korrik në faqen zyrtare të internetit të Shtëpisë së Bardhë për ekstradimin e Fetullah

Read Full Article

Turqi, vazhdon aksioni “spastrimi” – anulohen mbi 42.000 pasaporta

  Turqi, vazhdon aksioni “spastrimi” – anulohen mbi 42.000 pasaporta

Shteti turk ka anuluar pasaportat e 49.211 personave të dyshuar si të lidhur me rrjetin e Fethullah Gulen, i cili

Read Full Article

Kryeministri turk informon: Rritet në 232 numri i të vdekurve

  Kryeministri turk informon: Rritet në 232 numri i të vdekurve

Katër ditë pas tentativës për grusht shteti në Turqi, kryeministri Binali Yildirim ka bërë me dije se numri i të

Read Full Article

Ambasadori turk në Shqipëri: Grushti i shtetit, vepër e Gülen. I paralajmëruam vendet aleate

  Ambasadori turk në Shqipëri: Grushti i shtetit, vepër e Gülen. I paralajmëruam vendet aleate

Dy ditë pas ngjarjes të shënuara mbrëmjen e së premtes në Turqi, ku u tentua një grush shteti, ka reaguar

Read Full Article

Nis “spastrimi” në Turqi pas tentativës për grusht shteti, 6.000 të arrestuar deri tani

  Nis “spastrimi” në Turqi pas tentativës për grusht shteti, 6.000 të arrestuar deri tani

Pas mbrëmjes të së premtes ku u tentua marrja në kontroll e pushtetit në shtetin turk, qeveria ka nisur “spastrimin”.

Read Full Article

Orgesa Zaimi: Boll u morët me politikë e fe! Lutjuni Zotit për Shqipërinë!

  Orgesa Zaimi: Boll u morët me politikë e fe! Lutjuni Zotit për Shqipërinë!

Situata e komplikuar në Turqi, ku dy ditë më parë një grup jo i vogël i forcave ushtarake të vendit

Read Full Article

Sulmi në Stamboll, Inteligjenca e kishte paralajmëruar 20 ditë më parë

  Sulmi në Stamboll, Inteligjenca e kishte paralajmëruar 20 ditë më parë

Detaje të reja janë bërë publike lidhur me sulmin e përgjakshëm të shënuar dy ditë më parë në aeroportin “Ataturk”

Read Full Article

Turqi. 239 të plagosur dhe 41 viktima, ndër ta 13 të huaj

  Turqi. 239 të plagosur dhe 41 viktima, ndër ta 13 të huaj

Guvernatori i Stambollit ka bërë me dije rritjen e numrit të viktimave dhe të plagosurve shkaktuar nga sulmi i një

Read Full Article