Blitz

Tag "turk"

Kryen vepra të turpshme me turkun, procedohen tre të rinj në Durrës

    Kryen vepra të turpshme me turkun, procedohen tre të rinj në Durrës

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Durrës filluan procedimin penal në gjendje të lirë në ngarkim të shtetasve: M.K. 17 vjeç, banues në Durrës; Xh.A. 17 vjeç, banues në

Read Full Article

U arratis nga Rinasi, shtetasi turk arrestohet në mes të Tiranës

    U arratis nga Rinasi, shtetasi turk arrestohet në mes të Tiranës

Ditën e sotme është kryer arrestimi i shtetasit turk, i cili u arratis më 8 gusht nga aeroporti i Rinasit. Kapja e tij është kryer nga Policia Kufitare e Rinasit

Read Full Article

Autostrada Milot-Morinë, fituese shpallet kompania turke

    Autostrada Milot-Morinë, fituese shpallet kompania turke

Ministria e Transporteve ka njoftuar oferta e kompanisë turke është shpallur oferta e preferuar për dhënien me konçesion të ndërtimit, operimit, mirëmbajtjes dhe rehabilitimit të autostradës Milot-Morinë. Bashkimi i përkohshëm

Read Full Article

(Video) Historiani turk fyen Skënderbeun në varrin e tij në Lezhë

    (Video) Historiani turk fyen Skënderbeun në varrin e tij në Lezhë

Një video që po qarkullon ditën e sotme tregon një historian turk, i njohur me emrin Talha Uğurluel, teksa fyen figurën e heroit tonë kombëtar në varrin e tij, në

Read Full Article