Blitz

Tag "turisti"

Turisti francez aksidentohet në Llogara, transportohet me helikopter drejt spitalit të Vlorës

    Turisti francez aksidentohet në Llogara, transportohet me helikopter drejt spitalit të Vlorës

Një turist francez është aksidentuar ditën e sotme në Qafën e Llogarasë. Dyshohet se ai është rrëzuar nga një lartësi e konsiderueshme dhe për pasojë ka mbetur i plagosur rëndë.

Read Full Article

Vdekja e turistit rus në Himarë, i akuzuari kallëzon oficerin e policisë

    Vdekja e turistit rus në Himarë, i akuzuari kallëzon oficerin e policisë

Fatmir Kuçi, biznesmeni që akuzohet se shkaktoi vdekjen e turistit rus pas goditjes me mjet lundrues, ka kallëzuar në prokurori përmes avokatit të tij, oficerin e Policisë Gjyqësore në Vlorë.

Read Full Article

Prokuroria për vdekjen e turistit rus: Fatmir Kuçi, personi i parë që konstatoi ngjarjen

    Prokuroria për vdekjen e turistit rus: Fatmir Kuçi, personi i parë që konstatoi ngjarjen

Pak ditë pas ngjarjes së rëndë të shënuar në Himarë, ku një turist rus humbi jetën si pasojë e goditjes nga mjeti lundrues, prokuroria ka bërë me dije detaje të

Read Full Article

Goditi për vdekje turistin në Himarë, arrestohet drejtuesi i mjetit lundrues

    Goditi për vdekje turistin në Himarë, arrestohet drejtuesi i mjetit lundrues

Policia e Vlorës ka vënë në pranga drejtuesin e mjetit lundrues që shkaktoi vdekjen e turistit rus që po pushonte në bregdetin shqiptar. Mësohet se është vënë në pranga shtetasi

Read Full Article