Blitz

Tag "tragjedi"

Tragjedi në Mesdhe, 6 refugjatë të mbytur, mes tyre 3 fëmijë

    Tragjedi në Mesdhe, 6 refugjatë të mbytur, mes tyre 3 fëmijë

Një tjetër varkë është mbytur në ujërat e Mesdheut, vetëm 22  milje larg bregdetit të Libisë. 304 prej tyre kanë mundur të shpëtojnë, ndërkohë që 6 të tjerë janë mbytur.

Read Full Article

10 fëmijë dhe adoleshentë mes të vrarëve në Nice. Identifikohen viktimat e para

    10 fëmijë dhe adoleshentë mes të vrarëve në Nice. Identifikohen viktimat e para

Sean dhe Brodie Copeland ◄ Back Next ► Picture 1 of 9 84 persona mbetën të vdekur në tragjedinë e shënuar në Nice, përfshirë 10 fëmijë dhe adoleshentë. 202 njerëz

Read Full Article

Autori i tragjedisë në Nice, i njohur për autoritetet franceze

    Autori i tragjedisë në Nice, i njohur për autoritetet franceze

Emri i përgjegjësit të tragjedisë shënuar mbrëmjen e djeshme në Nice, është bërë tashmë i ditur. 31-vjeçari Mohamed Lahouaiej Bouhlel është përgjegjësi i sulmit ku mbetën të vdekur 84 persona

Read Full Article