Blitz

Tag "Trafik droge"

Avioni i drogës në Divjakë, Giorgio Riformato kërkon ta kryejë dënimin në Itali

    Avioni i drogës në Divjakë, Giorgio Riformato kërkon ta kryejë dënimin në Itali

Giorgio Riformato, piloti i avionit ‘të famshëm’ të drogës që ra në plazhin e Divjakës, ka kërkuar në Gjykatën e Krimeve të Rënda që ta kryejë dënimin e tij në

Read Full Article

Detaje për “Ballkanin”, ja kush janë biznesmenët shqiptarë trafikantë

    Detaje për “Ballkanin”, ja kush janë biznesmenët shqiptarë trafikantë

Policia e Shtetit ka bërë publike disa detaje të tjera lidhur me operacionin e koduar “Ballkan” dhe 14 shtetasit shqiptarë të arrestuar, të cilët funksiononin në skemën piramidale të grupit

Read Full Article

Muriqan, kapet shoferi me 21 pako kanabis fshehur brenda kondicionerit

    Muriqan, kapet shoferi me 21 pako kanabis fshehur brenda kondicionerit

Policia Kufitare në Muriqan ka vënë në pranga një shtetas shqiptar, i cili u kap në flagrancë teksa posedonte sasi të konsiderueshme lënde narkotike. Gjatë kontrollit të ushtruar në vijën

Read Full Article