Blitz

Tag "TIRANE"

Tiranë, një shtetase e huaj hidhet nga 15-katëshi

    Tiranë, një shtetase e huaj hidhet nga 15-katëshi

Nga Anduena Llabani Një shtetase e huaj ka rënë në tarracën e katit të dytë të 15-katëshit në qendër të Tiranës. Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë dhe

Read Full Article

Falsifikonin certifikatat e anglishtes dhe ua shisnin studentëve, arrestohet pedagogu, në kërkim sekretarja

    Falsifikonin certifikatat e anglishtes dhe ua shisnin studentëve, arrestohet pedagogu, në kërkim sekretarja

Nga Anduena Llabani Nga Seksioni për Hetimin e Korrupsionit, në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, bazuar në pamjet filmike të transmetuara në emisionin investigativ “Stop”, u bë ndalimi i shtetasit:

Read Full Article

I akuzuar për rrëmbim dhe përdhunim, kapet në Tiranë i shpalluri në kërkim ndërkombëtar

    I akuzuar për rrëmbim dhe përdhunim, kapet në Tiranë i shpalluri në kërkim ndërkombëtar

Nga Anduena Llabani Më datë 25.10.2016, specialistët e Sektorit të Forcës së Posaçme Operacionale në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, në bazë të informacioneve të marra, kanë bërë kapjen dhe

Read Full Article

Parandalohet krimi në familje, pranga 31-vjeçarit pas denoncimit të bashkëshortes

    Parandalohet krimi në familje, pranga 31-vjeçarit pas denoncimit të bashkëshortes

Nga Anduena Llabani Policia e Tiranës ka parandaluar krimin në familje, duke vënë në pranga një shtetas 31-vjeçar. Ndalimi i tij u krye pas denoncimit të bashkëshortes së tij, e

Read Full Article

Tiranë, vdes një tjetër foshnje. Nuk dihet shkaku

    Tiranë, vdes një tjetër foshnje. Nuk dihet shkaku

Një foshnjë ka vdekur në një prej materniteteve në Tiranë. Lajmi është bërë i ditur nga Policia e Durrësit, e cila bën me dije se është njoftuar nga Policia e

Read Full Article

Drogë në lokalet e Tiranës, kamerieri: Xhaxhai im, kryetar qarku i Beratit

    Drogë në lokalet e Tiranës, kamerieri: Xhaxhai im, kryetar qarku i Beratit

  Lokalet e kryeqytetit ofrojnë drogë në ambientet e tyre. Lajmi është bërë i ditur në emisionin investigativ “Stop”, përmes videove të regjistruara në dy lokale të ndryshme të Tiranës.

Read Full Article

Operacion në Tiranë, sekuestrohen 700 gramë kokainë, ndalohen 3 shtetas

    Operacion në Tiranë, sekuestrohen 700 gramë kokainë, ndalohen 3 shtetas

Nga Anduena Llabani Specialistët e antidrogës në Drejtorinë vendore të Policisë Tiranë, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme Operacionale të Drejtorisë së Tiranës dhe skuadrat “Shqiponja”, kanë zhvilluar një operacion

Read Full Article

Kanabis në Malësinë e Tiranës, policia: Do të ndërhyjmë

Kanabis në Malësinë e Tiranës, policia: Do të ndërhyjmë

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Parcela të paprekura droge janë zbuluar në zonën e njohur si Malësia e Dajtit. Në parcelat e filmuara nga ajri, bimësia

Read Full Article

Përplasja me murin rrethues pas tentativës për t’i shpëtuar policisë, pranga tre shtetasve

  Përplasja me murin rrethues pas tentativës për t’i shpëtuar policisë, pranga tre shtetasve

Nga Anduena Llabani Lidhur me ngjarjen e ndodhur në rrugën “Sami Frashëri”, ku shërbimet e policisë “Shqiponjat” i kanë bërë

Read Full Article

Konflikti me truprojat e lokalit në Tiranë, pranga dy shtetasve

  Konflikti me truprojat e lokalit në Tiranë, pranga dy shtetasve

Nga Anduena Llabani Dokumentohet ngjarja e ndodhur në afërsi të një lokali (club). Arrestohen dy shtetas. Sekuestrohet automjet i markës

Read Full Article

Tiranë, gjendet një kufomë me pistoletë në dorë

  Tiranë, gjendet një kufomë me pistoletë në dorë

Kufoma e një shtetasi është gjetur pak më parë në afërsi të repartit RENEA, në Tiranë. Bëhet fjalë për një

Read Full Article

Krimi i dyfishtë te lulishtja “1 Maji”, kërkohet “burg përjetë” për dy autorët

  Krimi i dyfishtë te lulishtja “1 Maji”, kërkohet “burg përjetë” për dy autorët

Nga Anduena Llabani Prokuroria e Tiranës kërkon dënim të përjetshëm për dy autorët e vrasjes së dyfishtë dhe plagosjes së

Read Full Article

Tiranë, policia gjen një fëmijë të braktisur në koshin e plehrave

  Tiranë, policia gjen një fëmijë të braktisur në koshin e plehrave

Një fëmijë i braktisur është gjetur ditën e sotme pranë një koshi plehrash në kryeqytet. Mësohet se efektivë të Policisë

Read Full Article

Kërcënoi dhe gjobiti drejtorin e shkollës, pranga nxënësit 16-vjeçar

  Kërcënoi dhe gjobiti drejtorin e shkollës, pranga nxënësit 16-vjeçar

Një adoleshent është vënë në prangat e Policisë së Tiranës teksa u kap në flagrancë duke gjobitur drejtorin e shkollës.

Read Full Article

Tiranë, dhunohet me mjete të forta një person në zonën e “Freskut”

  Tiranë, dhunohet me mjete të forta një person në zonën e “Freskut”

Një shtetas 54-vjeçar është dhunuar me mjete të forta ditën e sotme në Tiranë. Ngjarja mësohet se ka ndodhur në

Read Full Article

Luftoi për ISIS, pranga maqedonasit në Tiranë

  Luftoi për ISIS, pranga maqedonasit në Tiranë

Nga Anduena Llabani Autoritetet vendase kanë vënë në pranga një luftëtar të ISIS-it. 46-vjeçari nga Maqedonia u vu në pranga

Read Full Article

Goditën punonjësit e policisë, katër të arrestuar

  Goditën punonjësit e policisë, katër të arrestuar

Katër persona janë vënë në prangat e policisë pas dhunës së ushtruar ndaj efektivëve të Policisë Bashkiake të Tiranës. Ngjarja

Read Full Article

Tentativë vrasje në Tiranë, pranga 35-vjeçari

  Tentativë vrasje në Tiranë, pranga 35-vjeçari

Një tentativë vrasje është shënuar mëngjesin e ditës së sotme në kryeqytet. Një person i armatosur ka qëlluar me armë

Read Full Article

Grabitësit çajnë murin e bankës, tentojnë të vjedhin kasafortën

  Grabitësit çajnë murin e bankës, tentojnë të vjedhin kasafortën

Një tentativë grabitje është shënuar mbrëmjen e djeshme në ish-Bllok, në rrugën “Ismail Qemali”. Mësohet se grabitësit kanë tentuar të

Read Full Article

Veliaj njofton startimin e Trofeut çiklistik në Tiranë

  Veliaj njofton startimin e Trofeut çiklistik në Tiranë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka postuar në rrjetin social “Facebook” një foto shkëputur nga gara e zhvilluar

Read Full Article

Shpërndanin drogë në Tiranë, Prokuroria: 170 vjet burg për 17 anëtarët

  Shpërndanin drogë në Tiranë, Prokuroria: 170 vjet burg për 17 anëtarët

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar 170 vjet burg për 17 anëtarët e bandës që shpërndante lëndë të forta narkotike në

Read Full Article