Blitz

Tag "Terrorizem"

Parandalohet një sulm terrorist në Kanada, vritet i dyshuari

    Parandalohet një sulm terrorist në Kanada, vritet i dyshuari

Gjatë një operacioni anti-terrori, policia kanadeze ka ekzekutuar një të dyshuar për terrorizëm. Mediat vendase shkruajnë se policia ka bastisur banesën e tij në Strathroy, në jugperëndim të Torontos. I dyshuari,

Read Full Article

Grabitje banke në Athinë, dyshohet për terrorizëm

    Grabitje banke në Athinë, dyshohet për terrorizëm

Një grabitje banke është shënuar ditën e sotme në Athinë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur përpara orës 14:00, por policia është njoftuar gati tri orë më vonë. Katër persona të

Read Full Article

Sulmohet qendra tregtare në Mynih, raportohet për 3 viktima dhe shumë të plagosur

    Sulmohet qendra tregtare në Mynih, raportohet për 3 viktima dhe shumë të plagosur

Të shtëna me armë janë shënuar në qendrën tregtare “Olympia-Einkaufszentrum” në Mynih të Gjermanisë. Operacioni policor është në proces, ndërkohë që raportohet për një sulmues dhe evakuimin e zonës, përcjell Blitz.al. Një

Read Full Article

Autori i tragjedisë në Nice, i njohur për autoritetet franceze

    Autori i tragjedisë në Nice, i njohur për autoritetet franceze

Emri i përgjegjësit të tragjedisë shënuar mbrëmjen e djeshme në Nice, është bërë tashmë i ditur. 31-vjeçari Mohamed Lahouaiej Bouhlel është përgjegjësi i sulmit ku mbetën të vdekur 84 persona

Read Full Article

Këto vende po vizitohen gjithnjë e më pak nga turistët? Arsyeja është kjo…

    Këto vende po vizitohen gjithnjë e më pak nga turistët? Arsyeja është kjo…

Turqia, Greqia dhe Egjipti janë ndër shtetet që po e ndiejnë më së shumti koston e krizës së emigrantëve në Europë, me të dhëna të reja, të cilat tregojnë rënien

Read Full Article

Bruksel, dy të arrestuar të tjerë për terrorizëm

    Bruksel, dy të arrestuar të tjerë për terrorizëm

Prokurorët federalë belge kanë njoftuar këtë të martë arrestimin e dy personave të tjerë të akuzuar për terrorizëm. Janë vënë në prangat e policisë Smail F. i lindur në vitin

Read Full Article

(Video skandal) Jeta e shthurur e terroristit Abdeslam: alkool, cigare dhe femra

    (Video skandal) Jeta e shthurur e terroristit Abdeslam: alkool, cigare dhe femra

Një video që i është dorëzuar CNN-it tregon terroristin Salah Abdeslam ashtu siç nuk e keni parë kurrë! 2 miq të tij, të cilët kanë preferuar të qëndrojnë anonimë, kanë

Read Full Article