Blitz

Tag "termeti"

Një muaj nga tërmeti në Itali, peshkopi: Energji dhe dëshirë për të rindërtuar së bashku

    Një muaj nga tërmeti në Itali, peshkopi: Energji dhe dëshirë për të rindërtuar së bashku

Sot, më 24 shtator, bëhet një muaj nga tërmeti që goditi më 24 gusht Italinë Qendrore, duke shkaktuar 297 viktima dhe dëme të shumta në komunat e prekura. Në fjalën

Read Full Article

Kryebashkiaku Veliaj në Amatrice, ofron ndihmë për banorët e prekur nga tërmeti

Kryebashkiaku Veliaj në Amatrice, ofron ndihmë për banorët e prekur nga tërmeti

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 6 Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka zhvilluar ditën e djeshme një vizitë në zonën e Amatrice-s, të prekur më

Read Full Article

Tërmeti në Itali, nesër Ditë Zie Kombëtare

    Tërmeti në Itali, nesër Ditë Zie Kombëtare

Pas tërmetit 6.2 ballë që goditi Italinë qendrore dy ditë më parë, është vendosur që e shtuna e nesërme të shpallet Ditë Zie Kombëtare. Bilanci tragjik vijon të thellohet, ndërkohë

Read Full Article

Tërmeti në Italinë qendrore, identifikohen viktimat e para

Tërmeti në Italinë qendrore, identifikohen viktimat e para

Nadia 44 vjeç & Lorenzo 11 vjeç ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 44-vjeçarja Nadia Magnanti mbeti e vdekur së bashku me djalin e saj të madh Lorenzo

Read Full Article