Blitz

Tag "Termet"

Tërmeti në Itali, Mbrojtja Civile: Janë ndihmuar 15 mijë njerëz. Renzi: Do të rindërtojmë gjithçka

    Tërmeti në Itali, Mbrojtja Civile: Janë ndihmuar 15 mijë njerëz. Renzi: Do të rindërtojmë gjithçka

Një ditë pas tërmetit të fuqishëm me magnitudë 6.5 ballë që goditi Italinë Qendrore me epiqendër në Norcia, vijon puna për strehimin e banorëve të prekur  dhe përmirësimin e situatës.

Read Full Article

Situata pas tërmetit në Itali, njerëzit luten përpara katedrales së shkatërruar

    Situata pas tërmetit në Itali, njerëzit luten përpara katedrales së shkatërruar

Tërmeti i mëngjesit të sotëm që goditi Italinë Qendrore thuhet se ishte tërmeti më i fortë që ka goditur Italinë në më shumë se dy dekadat e fundit. Mediat vendase

Read Full Article

Dy tërmete lëkundin Shqipërinë, s’ka të lënduar

    Dy tërmete lëkundin Shqipërinë, s’ka të lënduar

Të dhënat e publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, flasin për dy tërmete të regjistruara gjatë natës në vendin tonë. Mësohet se tërmeti i parë me magnitudë

Read Full Article

Një tërmet 6.5 ballë godet Italinë Qendrore, dyshohet për viktima

    Një tërmet 6.5 ballë godet Italinë Qendrore, dyshohet për viktima

Një tërmet me magnitudë 6.5 ballë ka goditur mëngjesin e sotëm Italinë Qendrore. Lëkundjet e forta të regjistruara në orën 07:41, me epiqendër në Norcia, janë ndier në orën 07:44

Read Full Article

Mrekulli pas tërmeteve në Itali! Lind në makinë “fëmija e shpresës”

    Mrekulli pas tërmeteve në Itali! Lind në makinë “fëmija e shpresës”

Ndër qindra kërkesat për ndihmë në  numrin 118 pas tërmetit të dytë, njëra ishte edhe ajo e një çifti, prindër të një vogëlusheje që lindi pas tërmetit në kushte tërësisht

Read Full Article

Përfituan nga paniku pas tërmetit, tre të burgosur shqiptarë përdorin çarçafë për t’u arratisur nga burgu në Romë

    Përfituan nga paniku pas tërmetit, tre të burgosur shqiptarë përdorin çarçafë për t’u arratisur nga burgu në Romë

Tre të burgosur shqiptarë kanë mundur të arratisen nga burgu në Romë duke zbritur me çarçafë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në burgun e Rebibbia-s në Romë. “Corriere della

Read Full Article

Tri tërmete në Itali, të ndjekura nga 200 lëkundje. Rreth 3,000 banorë të zhvendosur

    Tri tërmete në Itali, të ndjekura nga 200 lëkundje. Rreth 3,000 banorë të zhvendosur

Tri tërmete të forta me magnitudë 5.4 ballë, 5.9 dhe 4.6 ballë kanë goditur gjatë natës Italinë, me epiqendër në Val Nerine, duke shkaktuar dëmtime të shumta. Mësohet se tërmetet

Read Full Article

Tërmet 5 ballësh në Greqi, nuk raportohet për viktima

    Tërmet 5 ballësh në Greqi, nuk raportohet për viktima

Një lëkundje sizmike me magnitudë 5 ballë është shënuar në zonën e Kalamatës, 170 km larg Athinës. Epiqendra e tërmetit të regjistruar në orën 10:17 të paradites me orën lokale

Read Full Article

Tërmet me magnitudë 5.6 ballë në SHBA

Tërmet me magnitudë 5.6 ballë në SHBA

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Një tërmet me magnitudë 5.6 ballë i shkallës Rihter ka tronditur

Read Full Article

Lëkundje tërmeti pas mesnate, preken Tirana dhe Elbasani

  Lëkundje tërmeti pas mesnate, preken Tirana dhe Elbasani

Pak minuta pas mesnate, një tërmet me magnitudë 4.2 ballë të shkallës Rihter është regjistruar 49 kilometra në jug të

Read Full Article

Rritet numri i viktimave në Itali, grumbullohen 6 mln € në ndihmë të të prekurve

  Rritet numri i viktimave në Itali, grumbullohen 6 mln € në ndihmë të të prekurve

Rreth orës 11:40 ka nisur në Itali varrimi i viktimave të tërmetit që goditi Italinë qendrore, nga i cili deri

Read Full Article

Greqia goditet nga dy tërmete

  Greqia goditet nga dy tërmete

Athina dhe disa ishuj janë tronditur ditën e sotme nga dy tërmete. Një tërmet i magnitudës 4 ballë i shkallës Rihter

Read Full Article

Rritet numri i viktimave në Itali. Nga 24 gushti, 1.059 tronditje të regjistruara

  Rritet numri i viktimave në Itali. Nga 24 gushti, 1.059 tronditje të regjistruara

Bilanci tragjik i viktimave në Itali vijon të thellohet, duke numëruar 278 viktima dhe qindra të plagosur. Dëmet e shumta

Read Full Article

Harta e tërmeteve, Shqipëria me rrezikshmëri të lartë

  Harta e tërmeteve, Shqipëria me rrezikshmëri të lartë

Tërmeti i fuqishëm që goditi Italinë qendrore ka frikësuar vendet e tjera europiane nëse secila prej tyre është po aq

Read Full Article

Itali, sërish lëkundje të forta në zonat e prekura

  Itali, sërish lëkundje të forta në zonat e prekura

Lëkundje të tjera të forta me magnitudë 4.3 ballë kanë tronditur sërish Italinë. Ato janë ndierë në komunat Accumoli dhe Amatrice, të

Read Full Article

Mark Zuckerberg në “Facebook”: Do të shkoj në Itali

  Mark Zuckerberg në “Facebook”: Do të shkoj në Itali

Themeluesi i rrjetit social “Facrbook”, Mark Zuckerberg, ka njoftuar në rrjetin social për vizitën që do të kryejë së shpejti

Read Full Article

Të afërm të shqiptarit që humbi jetën nga tërmeti: Do të vinin këto ditë për pushime

  Të afërm të shqiptarit që humbi jetën nga tërmeti: Do të vinin këto ditë për pushime

Një ditë më parë u bë i ditur lajmi se ndër viktimat e tërmetit me magnitudë 6.2 ballë, ishte dhe

Read Full Article

Braktisi banesën pas tërmetit në 2009-n, humb të bijën në tërmetin 6.2 ballë

  Braktisi banesën pas tërmetit në 2009-n, humb të bijën në tërmetin 6.2 ballë

Një histori dramatike ka përndjekur një të ri, i cili humbi të bijën në tërmetin 6.2 ballë që goditi pas

Read Full Article

Tërmeti në Itali, një tjetër lëkundje e fortë shkakton panik

  Tërmeti në Itali, një tjetër lëkundje e fortë shkakton panik

Lëkundje të forta janë regjistruar sërish në Itali. Lëkundja me magnitudë 5 ballë është regjistruar në orën 13:50 në Italinë

Read Full Article

Histori të mbijetuarish! Gjyshja shpëton dy nipërit e saj

  Histori të mbijetuarish! Gjyshja shpëton dy nipërit e saj

Teksa bilanci i viktimave, të plagosurve dhe të zhdukurve si pasojë e tërmetit në Itali, rritet, qarkullojnë tashmë edhe histori

Read Full Article

5 shqiptarë të plagosur nga tërmeti në Itali, rritet numri i viktimave

5 shqiptarë të plagosur nga tërmeti në Itali, rritet numri i viktimave

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 9 Pesë shtetas shqiptarë, identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur,

Read Full Article