Blitz

Tag "Tentative"

Tentoi të korruptojë policin, arrestohet në flagrancë shoferi i dehur

    Tentoi të korruptojë policin, arrestohet në flagrancë shoferi i dehur

Nga Anduena Llabani Policia e Tiranës godet një tjetër rast të “mitdhënies”. Një shtetas i ofron ryshfet punonjësit të policisë rrugore për të shmangur masën administrative për shkeljen e bërë,

Read Full Article

Përplasja me murin rrethues pas tentativës për t’i shpëtuar policisë, pranga tre shtetasve

    Përplasja me murin rrethues pas tentativës për t’i shpëtuar policisë, pranga tre shtetasve

Nga Anduena Llabani Lidhur me ngjarjen e ndodhur në rrugën “Sami Frashëri”, ku shërbimet e policisë “Shqiponjat” i kanë bërë me shenjë për të ndaluar mjetit me targa AA 858

Read Full Article

Tentativë vrasje në Tiranë, pranga 35-vjeçari

    Tentativë vrasje në Tiranë, pranga 35-vjeçari

Një tentativë vrasje është shënuar mëngjesin e ditës së sotme në kryeqytet. Një person i armatosur ka qëlluar me armë në drejtim të tre vëllezërve K. B, SH. B, E.

Read Full Article

Mitingu i Demokracisë dhe Dëshmorëve në Stamboll, pritet të mblidhen mbi 3 milionë persona

    Mitingu i Demokracisë dhe Dëshmorëve në Stamboll, pritet të mblidhen mbi 3 milionë persona

“Mitingu i Demokracisë dhe Dëshmorëve” është njoftuar se do të zhvillohet sot në Yenikap të Stambollit, në orën 17:00 sipas orës lokale në Turqi. Ky miting do të transmetohet drejtpërdrejt

Read Full Article

Atentati në Vaqarr, Caka mbetet në burg, Ergys Kolaveri hedh poshtë akuzat

    Atentati në Vaqarr, Caka mbetet në burg, Ergys Kolaveri hedh poshtë akuzat

Gjykata ka vendosur të lërë në burg shtetasin Enea Caka, të akuzuar për atentatin e dështuar ndaj të dënuarit Gazmir Daci në burgun e Vaqarrit, i cili akuzohet për “moskallëzim

Read Full Article

Qytetari tenton të futet në Kuvend: Dua të takoj Berishën

    Qytetari tenton të futet në Kuvend: Dua të takoj Berishën

Një qytetar ka tentuar paraditen e sotme të futet në ambientet e brendshme të Kuvendit të Shqipërisë, ku zhvillohet sot seanca plenare. Ai është ndaluar nga Garda e Republikës, e

Read Full Article

Zgjedhjet në SHBA, arrestohet britaniku që tentoi të qëllonte Donald Trump

    Zgjedhjet në SHBA, arrestohet britaniku që tentoi të qëllonte Donald Trump

Një shtetas britanik, i cili tentoi t’i rrëmbente armën një oficeri policie gjatë një tubimi elektoral të Trump për ta qëlluar këtë të fundit, është vënë në prangat e policisë.

Read Full Article