Blitz

Tag "Takime"

Policia e Shtetit takim me partnerët dhe misionet që asistojnë, vlerësohen rezultatet mbresëlënëse në luftën kundër trafikut të drogës

Policia e Shtetit takim me partnerët dhe misionet që asistojnë, vlerësohen rezultatet mbresëlënëse në luftën kundër trafikut të drogës

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 6 Nga Anduena Llabani Bashkëpunim mjaft i suksesshëm i Policisë së Shtetit me partnerët dhe misionet që asistojnë dhe monitorojnë punën e

Read Full Article

Përfundojnë pushimet, Rama takime me ministrat dhe kreun e PDIU

    Përfundojnë pushimet, Rama takime me ministrat dhe kreun e PDIU

Me përfundimin e pushimeve familjare në bregdetin e Jonit, kreu i Qeverisë u është rikthyer angazhimeve qeveritare. Mësohet se gjatë ditës së sotme, ai ka zhvilluar takime me disa ministra të

Read Full Article

Biden në Kosovë, takim me kryeministrin Mustafa

    Biden në Kosovë, takim me kryeministrin Mustafa

Zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden ka mbërritur në Kosovë pas përfundimit të vizitës zyrtare në Serbi, në kuadër të përmirësimit të marrëdhënieve mes dy vendeve. Vetëm pak minuta më parë, ai

Read Full Article

Thaçi në Brazil, kërkon njohjen e Kosovës nga tre shtete

    Thaçi në Brazil, kërkon njohjen e Kosovës nga tre shtete

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po vijon takimet me presidentë dhe liderë botërorë gjatë vizitës së tij zyrtare në Rio de Janeiro të Brazilit. Në takimin e zhvilluar me zv/presidentin

Read Full Article

Ministri grek Kotzias takim me Ramën, në mesditë takon Bashën

    Ministri grek Kotzias takim me Ramën, në mesditë takon Bashën

Gjatë ditës së dytë të vizitës së tij zyrtare në Tiranë, Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, është takuar me kreun e Qeverisë, Edi Ramën. Pas këtij takimi, referuar

Read Full Article

Kotzias viziton sot Tiranën, ja axhenda e vizitës zyrtare

    Kotzias viziton sot Tiranën, ja axhenda e vizitës zyrtare

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, viziton ditën e sotme Shqipërinë. Gjatë takimeve të planifikuara në Tiranë, pritet të diskutohen çështjet e mbetura pezull mes dy vendeve. Në axhendën

Read Full Article