Blitz

Tag "takim"

Rama në Manëz replikon me banorët: Ke ardhur nga rakia

    Rama në Manëz replikon me banorët: Ke ardhur nga rakia

Takimi i kryeministrit Rama me fermerët në Durrës nuk ka shkuar siç duhet. Gjatë fjalës së tij në këtë takim, kreu i qeverisë është ndërprerë disa herë nga banorët që

Read Full Article

Anëtarësimi në BE, Vuçiç: Kushti për Kosovën, më i vështiri

    Anëtarësimi në BE, Vuçiç: Kushti për Kosovën, më i vështiri

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është shprehur ditën e sotme se hapja e kapitullit të 35-të në negociatat për anëtarësimin e Serbisë në Bashkimin Europian mund të cilësohet si etapa

Read Full Article

Takimi Renzi-Merkel-Hollande: Për një Europë më pak burokratike

    Takimi Renzi-Merkel-Hollande: Për një Europë më pak burokratike

Kryeministri italian Matteo Renzi, kancelarja gjermane Angela Merkel dhe Presidenti i Francës, Francois Hollande janë mbledhur së bashku për zhvillimin e një minisamiti për të diskutuar çështje si: emigracioni, terrorizmi

Read Full Article

Shqipëri – Serbi në Nish, Vuçiç: S’do të ketë mbledhje të qeverive

    Shqipëri – Serbi në Nish, Vuçiç: S’do të ketë mbledhje të qeverive

Takimi mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe kryeministrit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, pritet që të ketë në fokus zhvillimin ekonomik të dy vendeve dhe investimet në rajon. Ky takim 

Read Full Article

Takimi Vuçiç – Biden, në fokus dialogu me Kosovën. Edi Rama, tjetër vizitë në Serbi

    Takimi Vuçiç – Biden, në fokus dialogu me Kosovën. Edi Rama, tjetër vizitë në Serbi

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka mirëpritur ditën e sotme zëvendëspresidentin amerikan Joe Biden. Pas zhvillimit të këtij takimi, ai është shprehur se marrëdhëniet mes dy vendeve janë drejt përmirësimit.

Read Full Article

Meta në Bratislavë: Shpresë për rekomandim pozitiv në BE

    Meta në Bratislavë: Shpresë për rekomandim pozitiv në BE

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, është takuar në Bratislavë me zv/kryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të Sllovakisë, z. Miroslav Lajcak, vendi i të cilit mban edhe presidencën e

Read Full Article

Takimi në Kryesinë e Kuvendit, Rama s’merr pjesë, i bashkohet seancës

    Takimi në Kryesinë e Kuvendit, Rama s’merr pjesë, i bashkohet seancës

Pas fjalës së tij në Kuvendin e Shqipërisë, Ilir Meta i është drejtuar Kryesisë së Kuvendit, i ndjekur nga dy ambasadorët. Mësohet se kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, së bashku me

Read Full Article

Meta pas takimit me Bashën: Seanca do zgjasë derisa të miratohet reforma

    Meta pas takimit me Bashën: Seanca do zgjasë derisa të miratohet reforma

Rreth dy orë pas takimit që kreu i Qeverisë, Edi Rama, zhvilloi me anëtarë të PDIU-së për reformën në drejtësi, një tjetër takim u zhvillua. Kreu i Kuvendit dhe njëherazi i

Read Full Article

Lu-së i soset durimi: Të hënën takim Rama-Basha. Dakordësim ose të mbyllen përjetë në sallë

  Lu-së i soset durimi: Të hënën takim Rama-Basha. Dakordësim ose të mbyllen përjetë në sallë

Paaftësia e politikës shqiptare për të arritur miratimin e reformës në drejtësi, ka shtyrë ambasadorin e SHBA-ve në Tiranë, Donald

Read Full Article

Reforma në drejtësi, Lulzim Basha takim me aleatët e partisë

  Reforma në drejtësi, Lulzim Basha takim me aleatët e partisë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbledhur paraditen e sotme aleatët e opozitës. Në fokus të takimit që zhvillohet

Read Full Article

11 gjëra që meshkujt nuk duhet t’i bëjnë kur janë në takim

  11 gjëra që meshkujt nuk duhet t’i bëjnë kur janë në takim

Në pamje të parë, takimet mund të duken si mundësia më e mirë për të “hedhur grepin e peshkimit”, por

Read Full Article

Pajisja përgjuese, Visho Ajazi dhe dy prokurorë në zyrën e Llallës

  Pajisja përgjuese, Visho Ajazi dhe dy prokurorë në zyrën e Llallës

Në vijim të hetimeve për pajisjen përgjuese “IMSI Catcher” të futur në Shqipëri dhe që dyshohet se është administruar në

Read Full Article

Basha takim me deputetin Pandeli Majko: Komunikimi politik nuk duhet të përbëjë lajm

  Basha takim me deputetin Pandeli Majko: Komunikimi politik nuk duhet të përbëjë lajm

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar ditën e sotme një takim me deputetin socialist Pandeli Majko. Takimi, i

Read Full Article

PDIU takim në Vlorë: Çështja çame shumë pranë zgjidhjes

  PDIU takim në Vlorë: Çështja çame shumë pranë zgjidhjes

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet ka mbledhur strukturat e saj në Vlorë për procesion zgjedhor brenda partisë që pritet

Read Full Article

Nishani takon kreun e Bundestagut: Vetëm progresi siguron hapjen e negociatave

  Nishani takon kreun e Bundestagut: Vetëm progresi siguron hapjen e negociatave

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, ka zhvilluar një takim kokë më kokë me Presidentin e parlamentit të Gjermanisë,

Read Full Article

Kryesia e Kuvendit, Meta takim me Vlahutin dhe eurodeputetin Fleckeinstein

  Kryesia e Kuvendit, Meta takim me Vlahutin dhe eurodeputetin Fleckeinstein

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka zhvilluar një takim në Kryesinë e Kuvendit, me ambasadoren e Bashkimit Europian në Shqipëri,

Read Full Article

Rama në Uashington takon kreun e USAID-it. Smith: Mësimi i fesë, një nismë inteligjente

  Rama në Uashington takon kreun e USAID-it. Smith: Mësimi i fesë, një nismë inteligjente

Gjatë ditës së dytë të vizitës në SHBA, kryeministri Edi Rama është takuar me administratoren e Përgjithshme të USAID-it, Gayle

Read Full Article

Basha kërkon informacion për të shoqëruarit në polici, mbledhje urgjente në orën 19:00

  Basha kërkon informacion për të shoqëruarit në polici, mbledhje urgjente në orën 19:00

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ishte gjatë pasdites në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, ku kërkoi informacion lidhur me personat

Read Full Article