Blitz

Tag "studentet"

Saimir Tahiri: Tarifë zero për studentët nga trojet shqiptare

    Saimir Tahiri: Tarifë zero për studentët nga trojet shqiptare

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, bën të ditur në Facebook se me miratimin e vendimit, studentët nga trojet shqiptare nuk do të paguajnë asnjë tarifë për qëndrimin e tyre në

Read Full Article

Reagon Ministria e Arsimit: Skema sipas sistemit elektronik, nuk ka vend për panik

    Reagon Ministria e Arsimit: Skema sipas sistemit elektronik, nuk ka vend për panik

Ministria e Arsimit dhe e Sportit ka reaguar pas akuzave të studentëve dhe Partisë Demokratike, të cilët akuzojnë MAS-in për skemën që lë jashtë garës mijëra të rinj me rezultate

Read Full Article

Listat paraprake të fituesve, studentët kundër MAS-it, nesër në protestë

    Listat paraprake të fituesve, studentët kundër MAS-it, nesër në protestë

Pas publikimit të listave paraprake të studentëve fitues për këtë vit akademik, mijëra studentë kanë shfaqur haptazi pakënaqësinë për skemën e hartuar nga Ministria e Arsimit, e cila lë jashtë

Read Full Article

Sulmohet Universiteti Amerikan në Kabul, 12 viktima

Sulmohet Universiteti Amerikan në Kabul, 12 viktima

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Zëdhënësi i Policisë së Kabulit, Basir Mujahid, ka bërë me dije se 12 persona mbetën të vdekur si pasojë e një

Read Full Article

SHBA, kriza e shëndetit mendor ka përfshirë arsimin e lartë

    SHBA, kriza e shëndetit mendor ka përfshirë arsimin e lartë

Arsimi i lartë në vetvete është duke përjetuar krizë të shëndetit mendor, referuar studimeve përgjatë viteve në SHBA. Dhjetëra përvoja kolegji tregojnë për dëmtimin e pësuar si pasojë e stresit.

Read Full Article