Blitz

Tag "stil"

(Intervista) Çfarë duhet të blejmë dhe çfarë duhet të heqim urgjent nga gardëroba këtë sezon?

    (Intervista) Çfarë duhet të blejmë dhe çfarë duhet të heqim urgjent nga gardëroba këtë sezon?

Me ardhjen e vjeshtës kanë ardhur edhe tendencat e fundit të këtij sezoni.  Tendencat e sezonit vjeshtë-dimër janë prezantuar në Javët e Modës në Milano, Paris, Londër, New York. Shohim

Read Full Article

Cilat janë veshjet më të pëlqyera në Instagram?

Cilat janë veshjet më të pëlqyera në Instagram?

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 17 Blogerë të ndryshme nga e gjithë bota postojnë foto të ndryshme në Instagram. Ata prezantojnë veshje të përshtatshme për çdo sezon.

Read Full Article

Si të dukeni më elegante kur vishni këpucë me taka

Si të dukeni më elegante kur vishni këpucë me taka

1 ◄ Back Next ► Picture 1 of 8 Kur dilni në fundjavë mund t’i vishni këpucët e sheshta me një palë xhinse të grisura. Moda ndryshon çdo ditë. Së

Read Full Article

Rregulla për veshje perfekte gjatë stinës të verës

    Rregulla për veshje perfekte gjatë stinës të verës

Stina e verës karakterizohet nga moti i nxehtë. Për këtë arsye duhet të dini disa rregulla se si mund të visheni, çfarë duhet dhe çfarë nuk duhet të vishni. Nuk

Read Full Article

(Intervistë) Niko Komani: “Morphine”, droga që të bën të bukur

(Intervistë) Niko Komani: “Morphine”, droga që të bën të bukur

Morphine Cosmetics SS Colors 2016 ◄ Back Next ► Picture 1 of 16 Stilisti i njohur Niko Komani ka sjellë në Shqipëri linjën e tij të kozmetikës dhe të veshjeve

Read Full Article

Veshjet që nxjerrin në pah të pasmet tuaja

Veshjet që nxjerrin në pah të pasmet tuaja

Theksoni belin ◄ Back Next ► Picture 1 of 6 Për të nxjerrë në pah të pasmet tuaja, duhet të zgjidhni veshje të cilat theksojnë belin. Të gjitha vajzat duan

Read Full Article

Trendi i fundit: Make up-i “galaksi”

    Trendi i fundit: Make up-i “galaksi”

1 ◄ Back Next ► Picture 1 of 7 Thonjtë “galaksi” janë shumë popullorë. Ju mund të vizatoni të gjithë universin në thonjtë tuaj. Por të apasionuarit pas make up-it

Read Full Article

Unazat që mbajnë VIP-at në gisht, mund t’ju ndihmojnë edhe juve

    Unazat që mbajnë VIP-at në gisht, mund t’ju ndihmojnë edhe juve

Rrethore ◄ Back Next ► Picture 1 of 26 Alison Brie Nëse prisni ndonjë propozim martese, duhet të parapërgatiteni për atë. Sipas mundësisë, vlera e gurit që mbani në gisht

Read Full Article

(Foto/Galeri) Vajzat në 1990 dhe në 2016, me të njëjtat veshje

(Foto/Galeri) Vajzat në 1990 dhe në 2016, me të njëjtat veshje

Syzet e mëdha ◄ Back Next ► Picture 1 of 14 Thonë që historia përsëritet. Kjo ka ndodhur edhe në

Read Full Article

Si të vishni pantallona të shkurtra në punë?

Si të vishni pantallona të shkurtra në punë?

1 ◄ Back Next ► Picture 1 of 6 Pantallonat e shkurtra duhet t’i vishni në një gjatësi të caktuar.

Read Full Article

Andrea Memollari: Gishtin e mesit ia çojmë shtetit

  Andrea Memollari: Gishtin e mesit ia çojmë shtetit

20-vjeçarit Andrea Memollari, i cili u vu në prangat e policisë si autor i aksidentit të rëndë shënuar një ditë

Read Full Article

Çfarë këpucësh duhet të merrni me vete në pushime verore?

  Çfarë këpucësh duhet të merrni me vete në pushime verore?

Sandale llastiku ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Në qoftë se shkoni në një vend të lagësht këpucët

Read Full Article

Çfarë duhet të vishni për t’u dukur bukur në plazh?

Çfarë duhet të vishni për t’u dukur bukur në plazh?

Bëni pedikyr ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 Përpara se të niseni për në plazh duhet të bëni

Read Full Article

Këshilla për të veshur fustan të bardhë

Këshilla për të veshur fustan të bardhë

11 ◄ Back Next ► Picture 1 of 6 Zgjidhni një fustan të bardhë me supet jashtë. Do të dukeni

Read Full Article

Këto veshje nuk duhet të përdoren gjatë ditëve të nxehta

Këto veshje nuk duhet të përdoren gjatë ditëve të nxehta

Ngjyrat e errëta ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 Ngjyrat e errëta mund t’ju tregojnë bukur, por në

Read Full Article

Modele flokësh që do t’ju duhen gjatë verës

  Modele flokësh që do t’ju duhen gjatë verës

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 13 Kapni një topuz të vogël, duke lënë pjesën tjetër të flokëve

Read Full Article

Disa mënyra për t’u veshur në stilin e viteve ’90

Disa mënyra për t’u veshur në stilin e viteve ’90

1. Vendoseni kapelën në mënyrë të kundërt. ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 Ju pëlqen stili i viteve

Read Full Article

Jaden Smith dëshiron që djemtë të veshin funde

Jaden Smith dëshiron që djemtë të veshin funde

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Jaden Smith dëshiron që djemtë të veshin funde dhe bluza të

Read Full Article

Trendi më i ri për flokët tuaj është “graffit”

  Trendi më i ri për flokët tuaj është “graffit”

zzzzzzzzz ◄ Back Next ► Picture 1 of 5   Kur bëhet fjalë për flokët gjithmonë lind pyetja: Çfarë t’u

Read Full Article

80-vjeçarja Lin, një frymëzim për “fashion”-istet e reja

  80-vjeçarja Lin, një frymëzim për “fashion”-istet e reja

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 7 80-vjeçarja Lin nga një provincë në jugperëndim të Kinës është kthyer

Read Full Article

Kjo veshje nuk do të dalë asnjëherë nga moda

Kjo veshje nuk do të dalë asnjëherë nga moda

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 Veshjet ushtarake, leopardi dhe vijat janë disa tendenca shumëvjeçare. Veshjet ushtarake

Read Full Article
1 2 3 6