Blitz

Tag "Spanje"

Shpërthim i fuqishëm në Spanjë, mbi 70 të plagosur

    Shpërthim i fuqishëm në Spanjë, mbi 70 të plagosur

Më shumë se 70 persona janë plagosur, katër ndër ta në gjendje kritike për jetën, si pasojë e një shpërthimi të fuqishëm në Spanjë. Mësohet se një rrjedhje gazi në

Read Full Article

Spanjë – Prindërit e quajnë të birin Ujk. Zyra e Gjendjes Civile e refuzon!

    Spanjë – Prindërit e quajnë të birin Ujk. Zyra e Gjendjes Civile e refuzon!

“Ne i dashurojmë këto kafshë. Ujqërit janë unikë në llojin e tyre dhe kanë karakter të fortë. Duam që djalin tonë ta quajmë kështu dhe ta rrisim me vlera si

Read Full Article

Euro 2016 – Joachim Low: Itali apo Spanjë? Gjumin do ta bëj të qetë

    Euro 2016 – Joachim Low: Itali apo Spanjë? Gjumin do ta bëj të qetë

Trajneri i Kombëtares Gjermane, Joachim Low shprehet se nuk ka ndërmend të kalojë netë pa gjumë për arsye se kundërshtari i tyre në çerekfinalet e Euro 2016 do të dalë

Read Full Article

Katalunja, piloti humb jetën gjatë provave të Moto GP

    Katalunja, piloti humb jetën gjatë provave të Moto GP

Një tragjedi është shënuar këtë të premte gjatë provave të lira për Çmimin e Madh të Katalunjës, të vlefshme dhe për klasin “Moto 2”. Piloti spanjoll 24-vjeçar, Luis Salom, i

Read Full Article

U kap në Ibiza me 1.3 ton drogë, pranga “bosit” shqiptar të krimit

    U kap në Ibiza me 1.3 ton drogë, pranga “bosit” shqiptar të krimit

Një shtetas i dyshuar për trafik droge është vënë në prangat e policisë spanjolle. Ai u arrestua dy ditë më parë lidhur me një ngjarje të ndodhur më 30 dhjetor

Read Full Article