Blitz

Tag "Spanja"

Gerard Pique pas ndeshjes me Shqipërinë: Do të largohem

    Gerard Pique pas ndeshjes me Shqipërinë: Do të largohem

Mbrojtësi i Kombëtares Spanjolle ka bërë me dije pas përfundimit të ndeshjes me Shqipërinë në “Loro Boriçi” se do të largohet nga ekipi kombëtar në 2018-n, pasi të përfundojë Kampionati

Read Full Article

Kombëtarja e Spanjës me një trajner të ri! Julen Lopetegui zëvendëson Del Bosque-n

    Kombëtarja e Spanjës me një trajner të ri! Julen Lopetegui zëvendëson Del Bosque-n

Është Julen Lopetegui trajneri i ri i Kombëtares Spanjolle! Pas përfundimit të erës së Del Bosque-s, me eliminimin nga Euro 2016 pas humbjes me Italinë me rezultatin 0 me 2,

Read Full Article

Euro 2016 – Angli e Spanjë, mediat ‘shpërthejnë’ kundër Kombëtareve

    Euro 2016 – Angli e Spanjë, mediat ‘shpërthejnë’ kundër Kombëtareve

Humbjet e djeshme për fazën e 1/8-ave të Euro 2016, njëra përballë Italisë me rezultatin 0-2 dhe tjetra përballë Islandës me rezultatin 1-2, kanë bërë që Kombëtarja Spoanjolle dhe ajo

Read Full Article

Euro 2016 – Spanjë-Itali në fazën e 1/8-ave, Iniesta: Kemi besim, jemi Spanja!

    Euro 2016 – Spanjë-Itali në fazën e 1/8-ave, Iniesta: Kemi besim, jemi Spanja!

Spanja vazhdon të konsiderohet si një nga favoritet e mëdha të Euro 2016, edhe pse në 3 paraqitjet e para të fazës së grupeve nuk është shfaqur në nivelet më

Read Full Article

Euro 2016 – Si mund të kualifikohemi që sot për në fazën tjetër? Shqiptarët me sytë nga ekrani…

    Euro 2016 – Si mund të kualifikohemi që sot për në fazën tjetër? Shqiptarët me sytë nga ekrani…

Të gjithë para ekranit! Ndeshjet e ditës së sotme të Euro 2016 mund të jenë vendimtare përsa i përket kualifikimit të Shqipërisë në fazën tjetër të kompeticionit. Siç të gjithë

Read Full Article

Euro 2016: Del Bosque “përjashton” Diego Costa-n dhe Juan Mata-n

    Euro 2016: Del Bosque “përjashton” Diego Costa-n dhe Juan Mata-n

Trajneri Vicente Del Bosque ka prezantuar sot listën me 25 futbollistë që do të tentojnë të mbrojnë titullin kampion Europe në kompeticionin që do të startojë në qershor në Francë.

Read Full Article