Blitz

Tag "Sllovaki"

Ndërron jetë presidenti i parë i Sllovakisë të pavarur

    Ndërron jetë presidenti i parë i Sllovakisë të pavarur

Presidenti i parë i Sllovakisë, Michal Kovac, ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare pasi vuante prej një kohe të gjatë nga sëmundja e Parkinsonit. Lajmi është bërë i ditur nga

Read Full Article

Meta në Bratislavë: Shpresë për rekomandim pozitiv në BE

    Meta në Bratislavë: Shpresë për rekomandim pozitiv në BE

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, është takuar në Bratislavë me zv/kryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të Sllovakisë, z. Miroslav Lajcak, vendi i të cilit mban edhe presidencën e

Read Full Article