Blitz

Tag "Skenderbeu"

Trukimet, përfundon në prokurori raporti i UEFA-s. Ja kush do të merret në pyetje

    Trukimet, përfundon në prokurori raporti i UEFA-s. Ja kush do të merret në pyetje

Me urdhër të Ministrisë së Drejtësisë, raporti i UEFA-s për skandalin e trukimeve të kampionatit shqiptar ka përfunduar në prokurori. Bëhet e ditur se konkretisht do të hetohet për akuzat

Read Full Article

UEFA: Skënderbeu manipuloi 50 ndeshje, ndërhyri Ridvan Bode

    UEFA: Skënderbeu manipuloi 50 ndeshje, ndërhyri Ridvan Bode

Dokumenti i UEFA-s, ku paraqiten arsyet se pse Skënderbeu u dënua me një vit jashtë kupave të Europës, është zbardhur së fundmi. Zbulohet se ekipi korçar ka manipuluar veç ndeshjeve

Read Full Article

(Video) Historiani turk fyen Skënderbeun në varrin e tij në Lezhë

    (Video) Historiani turk fyen Skënderbeun në varrin e tij në Lezhë

Një video që po qarkullon ditën e sotme tregon një historian turk, i njohur me emrin Talha Uğurluel, teksa fyen figurën e heroit tonë kombëtar në varrin e tij, në

Read Full Article

UEFA pezullon dënimin ndaj ekipit të Skënderbeut!

    UEFA pezullon dënimin ndaj ekipit të Skënderbeut!

Nëpërmjet një komunikate në profilin zyrtar në Facebook, K.F. Skënderbeu njofton të gjithë tifozët dhe futbolldashësit shqiptarë se ditën e sotme UEFA ka pranuar pezullimin  e Vendimit të Komisionit të

Read Full Article

(Intervistë) Ekskluzive – Bledi Shkëmbi: “Kam respekt për Partizanin, por i them: Provoje sërish!”

    (Intervistë) Ekskluzive – Bledi Shkëmbi: “Kam respekt për Partizanin, por i them: Provoje sërish!”

20 vite karrierë të mbyllura si kampion! Kështu vjen lamtumira e ikonës së kampionëve të Skënderbeut, Bledi Shkëmbi, që për të vitin e 6-të radhazi arrin të ngrejë trofeun e

Read Full Article

Derbi Skënderbeu-Partizani, 440 punonjës për garantimin e rendit dhe sigurisë

    Derbi Skënderbeu-Partizani, 440 punonjës për garantimin e rendit dhe sigurisë

Policia e Shtetit ka bërë publik planin e masave të marra për mbarëvajtjen e derbit Skënderbeu-Partizani që nis në orën 19:00. Rreth 440 punonjës janë angazhuar për sigurimin e rendit

Read Full Article