Blitz

Tag "Siri"

Arrihet marrëveshja, nis evakuimi i banorëve dhe rebelëve nga qyteti sirian

    Arrihet marrëveshja, nis evakuimi i banorëve dhe rebelëve nga qyteti sirian

Civilët dhe rebelët sirianë kanë lënë qytetin sirian të Darayya-s pas arritjes të një marrëveshje që i jep fund rrethimit 4-vjeçar. Autobusët e parë u larguan nga qyteti, shoqëruar nga

Read Full Article

(Video) Pamjet prekëse të dy vëllezërve sirianë po përlotin botën

    (Video) Pamjet prekëse të dy vëllezërve sirianë po përlotin botën

Një video me dy vëllezër të vegjël sirianë që qajnë për vdekjen e vëllait të tyre nga një sulm ajror është një tjetër imazh prekës që është shndërruar në viral

Read Full Article

Sulmet në Siri, Rusia ndalon përdorimin e bazës ushtarake në Iran

    Sulmet në Siri, Rusia ndalon përdorimin e bazës ushtarake në Iran

Rusia ka ndaluar së përdoruri bazën ajrore iraniane për realizimin e objektivave të saj në Siri. Lajmi është konfirmuar edhe nga autoritetet iraniane. Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme në Iran,

Read Full Article

Konflikti në Siri, Turqia do të ketë rol më aktiv

    Konflikti në Siri, Turqia do të ketë rol më aktiv

Kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim, u shpreh gjatë një deklarate për mediat se dëshiron parandalimin e shkatërrimit të Sirisë nga lufta. Ai siguroi se vendi i tij do të ndërmarrë

Read Full Article

Avionët luftarakë danezë bombardojnë për herë të parë ISIS-in në Siri

    Avionët luftarakë danezë bombardojnë për herë të parë ISIS-in në Siri

Avionët luftarakë danezë kanë bombarduar për herë të parë Shtetin Islamik në Siri. Lajmi është bërë i ditur këtë të premte nga ushtria daneze, e cila është shprehur se Danimarka

Read Full Article

Gazetari sirian shpërthen në lot: Këtu në Aleppo fëmijët s’kanë ç’të hanë

Gazetari sirian shpërthen në lot: Këtu në Aleppo fëmijët s’kanë ç’të hanë

Një gazetar sirian që punon për “Al Jazeera” ka shpërthyer në lot teksa ishte në transmetim direkt. Milad Fadel po përshkruante vuajtjet e popullit të tij dhe krizën e thellë

Read Full Article

Rebelët sirianë rrëzojnë një helikopter rus

    Rebelët sirianë rrëzojnë një helikopter rus

Zyrtarët ushtarakë rusë kanë bërë me dije se një helikopter rus është rrëzuar nga rebelët në veri të Sirisë. Më tej, ata bëjnë me dije se mjeti Mi-8 ka pasur

Read Full Article

(Foto) Fëmijët sirianë përdorin Pokemon-ët për të kërkuar ndihmë: Na gjeni dhe ejani na shpëtoni!

(Foto) Fëmijët sirianë përdorin Pokemon-ët për të kërkuar ndihmë: Na gjeni dhe ejani na shpëtoni!

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 4   Ndërkohë që miliona njerëz në një pjesë të mirë të globit, të “çmendur” pas lojës “Pokemon Go”, janë vënë në

Read Full Article

“Rio 2016” – Historia prekëse e sirianes që i shpëtoi vdekjes dhe garon në Lojërat Olimpike

  “Rio 2016” – Historia prekëse e sirianes që i shpëtoi vdekjes dhe garon në Lojërat Olimpike

Historia e 18-vjeçares siriane Yusra Mardini është vërtet rrëqethëse! E rritur në Damask, vetëm një vit pasi iu desh të

Read Full Article

Disa shpërthime në Siri, humbin jetën 65 persona

  Disa shpërthime në Siri, humbin jetën 65 persona

Rreth 65 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e shpërthimeve të ndodhura në fortesat bregdetare të qeverisë siriane, sipas

Read Full Article

Xhihadistët rimarrin qytetin Palmira

  Xhihadistët rimarrin qytetin Palmira

Trupat e Shtetit Islamik i kanë shkaktuar një humbje të rëndë ushtrisë siriane, duke rimarrë e izoluar qytetin e Palmiras,

Read Full Article

Kasapi në Tiranë, më parë pjesë e ISIS

  Kasapi në Tiranë, më parë pjesë e ISIS

Vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda, e cila dënoi me 126 vite burg 9 xhihadistët, duket se ka shërbyer

Read Full Article

Terrorizmi, Obama shpall shtesën prej 250 forcash speciale që do të dërgohen në Siri

  Terrorizmi, Obama shpall shtesën prej 250 forcash speciale që do të dërgohen në Siri

Në kuadër të luftës kundër terrorizmit, presidenti i SHBA-ve, Barack Obama, ka bërë të ditur se personel shtesë do të

Read Full Article

Ofertë “shokuese” për Jose Mourinhon! A do ta pranojë ai?

  Ofertë “shokuese” për Jose Mourinhon! A do ta pranojë ai?

Askujt nuk do t’i kishte shkuar mendja se do të vinte një propozim i tillë për trajnerin portugez, Jose Mourinho.

Read Full Article

Vritet një tjetër kosovar në Siri, pjesë e Al-Qaedas

  Vritet një tjetër kosovar në Siri, pjesë e Al-Qaedas

Mediat siriane raportuan betejën më të fundit zhvilluar mes militantëve të ISIS dhe forcave ushtrake irakiene në periferi të Aleppos.

Read Full Article

Nëna siriane që kaloi Europën në këmbë me dy fëmijë në krahë dhe një në bark…

  Nëna siriane që kaloi Europën në këmbë me dy fëmijë në krahë dhe një në bark…

Nisja… ◄ Back Next ► Picture 1 of 8 Çfarë e bën një femër të largohet nga shtëpia një natë

Read Full Article

Fjalët rrënqethëse të ushtarit rus, përpara se të vdiste në Siri

Fjalët rrënqethëse të ushtarit rus, përpara se të vdiste në Siri

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 8 Fjalët e fundit të ushtarit rus Alexander Prokhorenko kanë prekur të

Read Full Article

SHBA ekzekuton numrin dy të ISIS-it në Siri

  SHBA ekzekuton numrin dy të ISIS-it në Siri

Avionët amerikanë kanë ekzekutuar numrin dy të Shtetit Islamik në Siri, Haji Imam. Lajmi raportohet nga mediat ndërkombëtare, që citojnë

Read Full Article