Blitz

Tag "Shqiptari"

Shqiptari me probleme mendore rrëmben 2 infermiere në Itali, përdhunon njërën

    Shqiptari me probleme mendore rrëmben 2 infermiere në Itali, përdhunon njërën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Qendrën e Shëndetit Mendor në Avexano të Italisë, ku një shqiptar me probleme mendore ka rrëmbyer fillimisht dy infermiere dhe më pas ka

Read Full Article

Rrëzimi i avionit në SHBA, shqiptari parandaloi në kohë aktin terrorist

    Rrëzimi i avionit në SHBA, shqiptari parandaloi në kohë aktin terrorist

“U.S. National Transportation Safety Board” bëri me dije të mërkurën rrëzimin e një avioni të vogël në East Hartford, që mendohet të ketë qenë i qëllimshëm dhe për të cilin

Read Full Article

Shqiptari filmon ç’la pas uragani “Matthew”, videoja e tij shndërrohet në virale

    Shqiptari filmon ç’la pas uragani “Matthew”, videoja e tij shndërrohet në virale

Një video e një shqiptari në Amerikë, regjistruar pas kalimit të uraganit “Matthew”, është shndërruar në virale. Videoja, e cila ka marrë më shumë se 86.000 shikime, u regjistrua nga

Read Full Article

Grushti i shtetit në Turqi, arrestohet edhe një pedagog shqiptar

    Grushti i shtetit në Turqi, arrestohet edhe një pedagog shqiptar

Autoritetet turke po vijojnë me arrestimet dhe spastrimet lidhur me tentativën e grushtit të shtetit disa muaj më parë. Ndër dhjetëra, mijëra të dyshuar si anëtarë të lëvizjes me në

Read Full Article

Itali, gjyshi shqiptar vdes në aksident, por i shpëton jetën mbesës

    Itali, gjyshi shqiptar vdes në aksident, por i shpëton jetën mbesës

Një aksident tragjik ka ndodhur në Itali, ku ka mbetur i vdekur një shtetas shqiptar. Aksidenti është shënuar mbrëmjen e së premtes në Padova të Italisë, në rrugën “Caltana”. Një

Read Full Article

Donte t’i shpëtonte dëbimit, shqiptari kërcënoi se do hidhej nga dritarja bashkë me 4-vjeçarin

    Donte t’i shpëtonte dëbimit, shqiptari kërcënoi se do hidhej nga dritarja bashkë me 4-vjeçarin

Një shtetas shqiptar në Itali, ka kërcënuar se do të hidhej nga dritarja e banesës për t’i shpëtuar dëbimit. Fatmirësisht, shqiptari është ndaluar në kohë nga një efektiv policie. Ngjarja

Read Full Article

Rrëfehet i kthyeri nga Siria: U zhgënjeva nga luftimet aty. Shqiptarët nuk kishin pozitë

    Rrëfehet i kthyeri nga Siria: U zhgënjeva nga luftimet aty. Shqiptarët nuk kishin pozitë

Një shqiptar nga Kosova, i cili vendosi të kthehet nga Siria, ka treguar për “Zërin e Amerikës” atë çka pa, dëgjoi dhe përjetoi gjatë tre muajve qëndrim në Siri. I

Read Full Article

Të afërm të shqiptarit që humbi jetën nga tërmeti: Do të vinin këto ditë për pushime

    Të afërm të shqiptarit që humbi jetën nga tërmeti: Do të vinin këto ditë për pushime

Një ditë më parë u bë i ditur lajmi se ndër viktimat e tërmetit me magnitudë 6.2 ballë, ishte dhe një shqiptar, rezident në Itali prej  15 vitesh. Të afërm

Read Full Article

Korfuz, shqiptari përdhunon turisten spanjolle

  Korfuz, shqiptari përdhunon turisten spanjolle

Një turiste spanjolle, e cila ndodhej për të pushuar në Korfuz, është përdhunuar nga një shtetas shqiptar. 25-vjeçarja, emri i

Read Full Article

Aksident në Itali, humb jetën 17-vjeçari shqiptar

  Aksident në Itali, humb jetën 17-vjeçari shqiptar

Një 17-vjeçar shqiptar ka humbur jetën, pasi nuk u mbijetoi dot plagëve të marra si pasojë e një aksidenti të

Read Full Article

Ishte në arrest shtëpie, gjendet i vdekur shqiptari në Itali

  Ishte në arrest shtëpie, gjendet i vdekur shqiptari në Itali

Një i ri shqiptar është gjetur i pajetë në banesën e tij në Itali. Trupi i viktimës është zbuluar mesditën

Read Full Article

Vdekja e Pëllumb Marnikolaj në Greqi, ambasada shqiptare notë verbale qeverisë greke

  Vdekja e Pëllumb Marnikolaj në Greqi, ambasada shqiptare notë verbale qeverisë greke

Ambasada shqiptare në Greqi është duke hartuar një notë verbale ndaj qeverisë greke lidhur me vdekjen në rrethana të dyshimta

Read Full Article

Sulmi në Gjermani, kancelarja Merkel takon familjarët e shqiptarit Dijamant Zabërgja

  Sulmi në Gjermani, kancelarja Merkel takon familjarët e shqiptarit Dijamant Zabërgja

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka vizituar së fundmi familjen e Dijamant Zabërgja, njëri prej viktimave me origjinë shqiptare të sulmit

Read Full Article

Aksident i rëndë në Itali, shqiptari përplas për vdekje një grua dhe fëmijën 10 vjeç

  Aksident i rëndë në Itali, shqiptari përplas për vdekje një grua dhe fëmijën 10 vjeç

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e dy personave është shënuar mbrëmjen e djeshme në Brescia të Italisë. Mësohet

Read Full Article

Gjendet marinari shqiptar i “Çelepia 2”, nuk ka të dhëna për kapitenin

  Gjendet marinari shqiptar i “Çelepia 2”, nuk ka të dhëna për kapitenin

Një ditë pas bërjes publike të lajmit se anija e peshkimit ishte gjetur në Aleksandri, por pengëmarrësi me dy shqiptarët

Read Full Article

Vrau dy persona dhe i nxori sytë viktimës, kapet pas 18 vjetësh shqiptari

  Vrau dy persona dhe i nxori sytë viktimës, kapet pas 18 vjetësh shqiptari

Një shtetas shqiptar është vënë në prangat e policisë 18 vjet pas kryerjes së një vrasje të dyfishtë. Mediat britanike

Read Full Article

Vritet me thikë shqiptari në Itali, dyshime mbi bashkëshorten dhe kunatin

  Vritet me thikë shqiptari në Itali, dyshime mbi bashkëshorten dhe kunatin

Një tjetër krim në familje është shënuar në Itali, ku një shtetas shqiptar ka mbetur i vdekur pas goditjeve të

Read Full Article

Itali, ekzekutohet me armë zjarri 40-vjeçari shqiptar

  Itali, ekzekutohet me armë zjarri 40-vjeçari shqiptar

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Një shtetas shqiptar është qëlluar për vdekje me armë zjarri në

Read Full Article

Vrasja e shqiptarit në Greqi, identifikohen 3 autorët

  Vrasja e shqiptarit në Greqi, identifikohen 3 autorët

Policia greke ka arritur të identifikojë autorët përgjegjës të vrasjes së shqiptarit Bledar Terpollari në Greqi. 26-vjeçari u vra dhe

Read Full Article

Avioni me drogë në Itali, zbulohet emri i shqiptarit tjetër të përfshirë

  Avioni me drogë në Itali, zbulohet emri i shqiptarit tjetër të përfshirë

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me avionin me drogë që u kap nëntë muaj më parë në Torino të

Read Full Article

Shqiptari nga Peja, fitues i garës botërore për logon e shtypit të lirë 2016

  Shqiptari nga Peja, fitues i garës botërore për logon e shtypit të lirë 2016

Një i ri nga Peja është është shpallur fitues i garës botërore për “shtypin e lirë”. Lajmi për shpalljen e

Read Full Article