Blitz

Tag "Shqiperi"

Dy tërmete lëkundin Shqipërinë, s’ka të lënduar

    Dy tërmete lëkundin Shqipërinë, s’ka të lënduar

Të dhënat e publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, flasin për dy tërmete të regjistruara gjatë natës në vendin tonë. Mësohet se tërmeti i parë me magnitudë

Read Full Article

Sekuestrohet skafi me 533 kg drogë nga Shqipëria, pranga dy italianëve pas 6 orë ndjekje

Sekuestrohet skafi me 533 kg drogë nga Shqipëria, pranga dy italianëve pas 6 orë ndjekje

Nga Anduena Llabani Një tjetër Operacion antitrafik i përbashkët i Policisë së Shtetit dhe Guardia di Finanza është zhvilluar pasditen e djeshme ku është finalizuar në mbrëmje pas 6 orë

Read Full Article

Ancelotti: Shqipëria, hov falë punës së De Biasit

    Ancelotti: Shqipëria, hov falë punës së De Biasit

Trajneri i ri i Bayern Munchen, Carlo Ancelotti, ndodhet në Shqipëri me ftesë të kryeministrit Edi Rama, për të folur mbi librin e tij ““Udhëheqja e urtë: Si të fitosh

Read Full Article

Daily Mail: “Shqipëria, një ferr për arinjtë!”

Daily Mail: “Shqipëria, një ferr për arinjtë!”

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 13 Tabloidi prestigjioz britanik ka postuar para pak orësh një artikull të gjatë e me detaje për Tomin dhe gjendjen e arinjve

Read Full Article

“Fars News Agency”: 155 muhaxhedinë lënë Irakun, vijnë në Shqipëri

    “Fars News Agency”: 155 muhaxhedinë lënë Irakun, vijnë në Shqipëri

Një avion amerikan pasagjerësh ka kryer ditën e sotme transportimin e 155 muhaxhedinëve nga Iraku drejt Shqipërisë. Mes të transportuarëve ndodhen dhe anëtarë të rangut të lartë brenda grupit, si

Read Full Article

Kandidati për president i UEFA-s, vizitë në Shqipëri

    Kandidati për president i UEFA-s, vizitë në Shqipëri

Aleksander Ceferin, i cili është kandidat për postin e presidentit të UEFA-s, ka mbërritur në Shqipëri, ku gjatë kësaj të premteje ka zhvilluar një vizitë në zyrat e Federatës Shqiptare

Read Full Article

Bernd Borchardt, ambasadori i ri i OSBE në Shqipëri

    Bernd Borchardt, ambasadori i ri i OSBE në Shqipëri

Bernd Borchardt do të jetë ambasadori i ri i OSBE-së në vendin tonë, pas përfundimit të mandatit të Florian Rauning. Ky lajm është bërë me dije nga vetë Prezenca përmes

Read Full Article

“Standard & Poor’s” vlerëson pozitivisht Shqipërinë: Megjithatë, zgjedhjet mbeten një risk

    “Standard & Poor’s” vlerëson pozitivisht Shqipërinë: Megjithatë, zgjedhjet mbeten një risk

Agjencia “Standard & Poor’s” ka konfirmuar notën B+ për borxhin afatgjatë të Shqipërisë dhe B për borxhin afatshkurtër. Në deklaratën e bërë, gjiganti ndërkombëtar i financave është shprehur se beson

Read Full Article

Humbi jetën në Velipojë, ja ç’postoi për herë të fundit italiani

  Humbi jetën në Velipojë, ja ç’postoi për herë të fundit italiani

Italiani 25-vjeçar Giorgio De Serio është njëri prej viktimave të aksidentit të rëndë të ndodhur dje në Velipojë. Ai humbi

Read Full Article

Ja si u largua gjyqtarja Andrea jashtë vendit, pak orë para masës së sigurisë

  Ja si u largua gjyqtarja Andrea jashtë vendit, pak orë para masës së sigurisë

Lindin dyshime të forta se gjyqtarja Majlinda Andrea, e cila u akuzua nga Prokuroria e Përgjithshme për një rast korrupsioni

Read Full Article

Rumani-Shqipëri – Ja milionat që do të përfitojnë skuadrat në rast kualifikimi

  Rumani-Shqipëri – Ja milionat që do të përfitojnë skuadrat në rast kualifikimi

Vetëm pak orë na ndajnë tashmë nga ndeshja vendimtare Rumani-Shqipëri që do të luhet në orën 21.00 në Lyon, rezultati

Read Full Article

Pezullohet stërvitja e Kombëtares Shqiptare në stadiumin e Lionit

  Pezullohet stërvitja e Kombëtares Shqiptare në stadiumin e Lionit

Një ditë përpara zhvillimit të ndeshjes Shqipëri-Rumani, Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë me dije se stërvitja e Kombëtares nuk

Read Full Article

(Video) Kënga “#KuqeZi Je Ti” ngre stadiumin e Marsejës në këmbë

  (Video) Kënga “#KuqeZi Je Ti” ngre stadiumin e Marsejës në këmbë

Edhe pse ndeshja Shqipëri-Francë ka nisur me ovacione të mëdha, tifozët tanë kanë dhënë një tjetër spektakël, përveç ngritjes së

Read Full Article

Rekordi që pritet të thyejnë shqiptarët sot në Francë

  Rekordi që pritet të thyejnë shqiptarët sot në Francë

Faqja zyrtare e UEFA-s për kampionatin europian “France 2016” ka shpërndarë ditën e sotme 11 foto ku shfaqen tifozët kuq

Read Full Article