Blitz

Tag "Shkaku"

Krim i dyfishtë, 65-vjeçari vret të dashurën dhe më pas veten

    Krim i dyfishtë, 65-vjeçari vret të dashurën dhe më pas veten

Nga Anduena Llabani Një krim i paprecedent trondit Lushnjën. Një 65-vjeçar vret të dashurën dhe më pas veten. Në orët e para të mëngjesit të 15 gushtit, policia u sinjalizua

Read Full Article

Tiranë, dhunohet me mjete të forta një person në zonën e “Freskut”

    Tiranë, dhunohet me mjete të forta një person në zonën e “Freskut”

Një shtetas 54-vjeçar është dhunuar me mjete të forta ditën e sotme në Tiranë. Ngjarja mësohet se ka ndodhur në zonën e “Freskut” në kryeqytet. Shtetasi i identifikuar si B.

Read Full Article

Sarandë, inspektorja e policisë vetëvritet me armën e shërbimit

    Sarandë, inspektorja e policisë vetëvritet me armën e shërbimit

Një efektive policie është vetëvrarë pasditen e sotme në banesën e saj. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:20 në banesën e saj në lagjen nr.3 të qytetit të Sarandës. Viktima

Read Full Article

Zjarr në një spital në Irak, vdesin 11 foshnja

    Zjarr në një spital në Irak, vdesin 11 foshnja

Të paktën 11 foshnja të porsalindura kanë mbetur të vdekura si pasojë e zjarrit që ka përfshirë një spital në Bagdad (Baghdad), kryeqytetin e Irakut. Lajmi është bërë i ditur

Read Full Article

Tiranë, gjendet një kufomë në landfillin e Sharrës

    Tiranë, gjendet një kufomë në landfillin e Sharrës

Një kufomë është gjetur ditën e sotme në landfillin e Sharrës. Kufoma e personit të paidentifikuar ende është gjetur nga punëtorët e pastrimit në Sharrë. Ndërkohë që pritet ardhja e

Read Full Article

Zjarri përfshin qendrën tregtare në Prizren, s’dihet shkaku

Zjarri përfshin qendrën tregtare në Prizren, s’dihet shkaku

Flakët e zjarrit kanë përfshirë mjedisin e qendrës tregtare në kryeqytetin Kosovar. Dëshmitarë nga vendngjarja kanë bërë me dije se zjarri ka rënë në “Super Viva”. Nuk dihet ende shkaku

Read Full Article

Gjendet skeleti i një njeriu në Dajt, dyshohet se ka 3-4 vjet që ka vdekur

    Gjendet skeleti i një njeriu në Dajt, dyshohet se ka 3-4 vjet që ka vdekur

Skeleti i një njeriu është gjetur ditën e sotme në Dajt. Konkretisht, aii është pikasur në fshatin Shkallë-Tujan. Ka qenë një bari i zonës, ai që ka vënë re skeletin

Read Full Article

Zjarri në Krujë, burimet: Shkak, një masë elektrike

    Zjarri në Krujë, burimet: Shkak, një masë elektrike

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me tragjedinë e shënuar ditën e sotme në Krujë, ku një autobus u përfshi nga flakët gjatë një ekskursioni që po zhvillonin një grup

Read Full Article