Blitz

Tag "Ronaldo"

Papa Françesku: Futbollisti më i mirë në botë është…

    Papa Françesku: Futbollisti më i mirë në botë është…

Cili është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave? Kjo pyetje vazhdon të bëhet ende sot dhe emrave klasikë si Maradona e Pele’ u është shtuar edhe Leo Messi.

Read Full Article

Anthony Martial nostalgjik, këpucë si të “Fenomenit”

    Anthony Martial nostalgjik, këpucë si të “Fenomenit”

Në vitin 1998, Anthony Martial sapo kishte mbushur 3 vjeç e me siguri sot nuk mund ta kujtojë triumfin e Francës ndaj Brazilit në Kampionatin Botëror apo Ronaldon. Thënë këto,

Read Full Article