Blitz

Tag "Romana Vlahutin"

Çelet Shkolla verore Europiane

    Çelet Shkolla verore Europiane

Me nismë të Këshillit Kombëtar të Integrimit është zhvilluar ditën e sotme ceremonia për çeljen e Shkollës verore Europiane. Gjatë takimit në ambientet e Kryesisë së Kuvendit, kryetarja e këshillit,

Read Full Article

Vlahutin: E çuditshme si gjyqtarët shqiptarë që marrin 800€, janë tejet të pasur

    Vlahutin: E çuditshme si gjyqtarët shqiptarë që marrin 800€, janë tejet të pasur

Në një intervistë për radion gjermane “Deutschlandfunk”, ambasadorja e Bashkimit Europian në Shqipëri, Romana Vlahutin, ka shprehur habinë e saj si gjyqtarët shqiptarë me një rrogë mujore deri në 800

Read Full Article

Vlahutin për reformën në drejtësi: Punë raskapitëse, të nisë hetimi

    Vlahutin për reformën në drejtësi: Punë raskapitëse, të nisë hetimi

Ambasadorja e BE-së në Shqipëri, Romana Vlahutin, e ka cilësuar si raskapitëse punën e bërë për miratimin e reformës në drejtësi. Në një intervistë për “Deutche Welle”, ambasadorja shprehet se

Read Full Article

Reforma në drejtësi, Vlahutin dhe Fleckeinstein takim me Ramën në Kryeministri

    Reforma në drejtësi, Vlahutin dhe Fleckeinstein takim me Ramën në Kryeministri

Çështja e reformës në drejtësi ka qenë tematika e takimit të mëngjesit të sotëm që është zhvilluar në Kryeministri. Mësohet se ambasadorja e Bashkimit Europian në vendin tonë, Romana Vlahutin,

Read Full Article

Ftesa e Metës për diskutime mbi reformën, reagojnë BE dhe SHBA

    Ftesa e Metës për diskutime mbi reformën, reagojnë BE dhe SHBA

Në deklaratën e tij të sotme, kreu i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, ftoi përfaqësuesit e BE-së dhe SHBA-ve në vend që t’i bashkohen takimit në përpjekje për të gjetur

Read Full Article

Lu dhe Vlahutin në mbledhjen e PD, mungon Berisha

    Lu dhe Vlahutin në mbledhjen e PD, mungon Berisha

Ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin dhe ambasadori i SHBA-ve Donald Lu, kanë mbërritur në orën 10:00 të ditës së sotme në mbledhjen e Partisë Demokratike për të diskutuar rreth reformës

Read Full Article