Blitz

Tag "reagim"

“Escobari i Ballkanit”: Hetimet ndaj meje, me qëllim dëmtimin e Edi Ramës

    “Escobari i Ballkanit”: Hetimet ndaj meje, me qëllim dëmtimin e Edi Ramës

Klement Balili, shqiptari i cilësuar si “Escobari i Ballkanit”, ka vendosur të thyejë heshtjen duke folur për akuzat që rëndojnë mbi të për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike. Në një

Read Full Article

Ben Blushi: Nëse Tirana do të ishte qyteti i rilindur, Arditi nuk do të ishte shtypur në errësirë

    Ben Blushi: Nëse Tirana do të ishte qyteti i rilindur, Arditi nuk do të ishte shtypur në errësirë

Ben Blushi, i cili pak kohë më parë dha dorëheqjen nga posti i deputetit të PS-së, ka reaguar lidhur me akuzat që rëndojnë mbi kryebashkiakun Veliaj për ndalimin e transmetimit

Read Full Article

Mbyllja e emisionit, reagon Veliaj: Histori e shpikur në seli partie. Na lini të punojmë!

    Mbyllja e emisionit, reagon Veliaj: Histori e shpikur në seli partie. Na lini të punojmë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka reaguar pas akuzave se urdhëroi mbylljen e emisionit “Publicus”, që po hidhte dritë mbi vdekjen e 17-vjeçarit Ardit Gjoklaj, i cili u

Read Full Article

Ja si u përgjigjet Xhesika Berberi thashethemeve se është ndarë nga i dashuri

    Ja si u përgjigjet Xhesika Berberi thashethemeve se është ndarë nga i dashuri

Modelja shqiptare Xhesika Berberi është përfolur kohët e fundit për ndarjen e saj nga i dashuri, një marrëdhënie që vijonte prej disa vitesh. Mungesa e postimeve në rrjetet sociale me

Read Full Article

Raport sekret për kultivimin e drogës? Policia e Shtetit: Lajm i pavërtetë, do ndjekim rrugën ligjore

    Raport sekret për kultivimin e drogës? Policia e Shtetit: Lajm i pavërtetë, do ndjekim rrugën ligjore

Nga Anduena Llabani Lidhur me lajmin e publikuar në Gazetën Shekulli e më pas marrë nga disa media, mbi ekzistencën e një raporti sekret për kultivimin e drogës në Shqipëri,

Read Full Article

Reagon prokurori Braho: Oficeri përdori emrin tim, s’kam lidhje me 18.000€

    Reagon prokurori Braho: Oficeri përdori emrin tim, s’kam lidhje me 18.000€

Prokurori i Prokurorisë së Tiranës, Ardian Braho, ka reaguar pas video-skandalit ku një oficer i policisë gjyqësore shfaqej duke marrë 18 mijë euro ryshfet për prokurorin. Në fjalën e tij,

Read Full Article

Reagon Ministria e Arsimit: Skema sipas sistemit elektronik, nuk ka vend për panik

    Reagon Ministria e Arsimit: Skema sipas sistemit elektronik, nuk ka vend për panik

Ministria e Arsimit dhe e Sportit ka reaguar pas akuzave të studentëve dhe Partisë Demokratike, të cilët akuzojnë MAS-in për skemën që lë jashtë garës mijëra të rinj me rezultate

Read Full Article

Rama për vdekjen e shqiptarit në Greqi: Do ta ndjekim këtë çështje në çdo instancë

    Rama për vdekjen e shqiptarit në Greqi: Do ta ndjekim këtë çështje në çdo instancë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetin social Facebook lidhur me vdekjen e dyshimtë të shqiptarit Pëllumb Marnikollaj në Greqi. Ai shprehet se vendosi të reagojë pas shqetësimit të ngritur

Read Full Article

Vdekja e elektricistit në Shkodër, Rama: Ndershmëria nuk përbën lajm

  Vdekja e elektricistit në Shkodër, Rama: Ndershmëria nuk përbën lajm

Kryeministri Edi Rama ka reaguar disa minuta më parë për incidentin tragjik të ndodhur dje në Shkodër. Një punonjës i

Read Full Article

Shpërthim i kontrolluar i eksplozivit, reagon kreu i komisionit, Murat Meha

  Shpërthim i kontrolluar i eksplozivit, reagon kreu i komisionit, Murat Meha

Policia e Kosovës ka arritur të shmangë në kohë shpërthimin e eksplozivit të vendosur në banesën e kreut të Komisionit

Read Full Article

Basha pas letrës së qytetarit: PD, financuese e arsimit të lartë për fëmijët e shqiptarëve

  Basha pas letrës së qytetarit: PD, financuese e arsimit të lartë për fëmijët e shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar në rrjetin social Facebook, pas letrës së një qytetari dixhital nga Shkodra

Read Full Article

Dekreti i presidentit për zgjedhjet në Dibër, PS: Akt i nxituar

  Dekreti i presidentit për zgjedhjet në Dibër, PS: Akt i nxituar

Partia Socialiste e ka cilësuar si akt të nxituar dekretin e presidentit Bujar Nishani një ditë më parë, kur caktoi

Read Full Article

Koreja e Veriut lëshon dy raketa balistike, njëra bie në Japoni

  Koreja e Veriut lëshon dy raketa balistike, njëra bie në Japoni

Koreja e Veriut ka lëshuar të mërkurën dy raketa balistike, njëra prej të cilave shpërtheu në ajër dhe tjetra në zonën

Read Full Article

Bledi Mane: Vajza e Adriatik Llallës, dikur me bukë me vete në shkollë, sot me makina 75 mijë euro

  Bledi Mane: Vajza e Adriatik Llallës, dikur me bukë me vete në shkollë, sot me makina 75 mijë euro

Në një postim të fundit, gazetari Bledi Mane kërkon që të largojmë vëmendjen nga djali i ish-guvernatorit të BSH-së apo

Read Full Article

Ngjarja në burgun e Shënkollit, babai i Flamur Sulajt: U vra qëllimisht

  Ngjarja në burgun e Shënkollit, babai i Flamur Sulajt: U vra qëllimisht

Familjarët e Flamur Sulaj, i cili mbeti i vdekur si pasojë e zjarrit që përfshiu qelinë e burgut të Shënkollit,

Read Full Article

Zjarri në burgun e Shënkollit, Manjani: Përgjegjësi e administratës!

  Zjarri në burgun e Shënkollit, Manjani: Përgjegjësi e administratës!

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar lidhur me ngjarjen e shënuar në burgun e Shënkollit, ku humbi jetën i

Read Full Article

Sulm në Mynih, kancelarja Merkel: Do të luftojmë për lirinë

  Sulm në Mynih, kancelarja Merkel: Do të luftojmë për lirinë

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka reaguar pas sulmit të shënuar një ditë më parë në Mynih, ku mbetën të vrarë

Read Full Article

Deklarata e Erdogan për dënimin me vdekje, Gjermania: Nëse ndodh, do të ndërpriten negociatat

  Deklarata e Erdogan për dënimin me vdekje, Gjermania: Nëse ndodh, do të ndërpriten negociatat

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka reaguar përmes zëdhënësit të saj lidhur me deklaratën më të fundit të Presidentit të Turqisë,

Read Full Article

Reagon Nard Ndoka: Bie Meta, nga sot kemi qeverinë “Rama”

  Reagon Nard Ndoka: Bie Meta, nga sot kemi qeverinë “Rama”

Deklarata e kryeparlamentarit dhe njëherazit kreut të LSI-së, Ilir Meta, partisë që është pjesë e koalicionit qeveritar, ka shkaktuar reagime.

Read Full Article

Reagon Rama: Lu flet shqip, por mendon anglisht

  Reagon Rama: Lu flet shqip, por mendon anglisht

Deklarata më e fundit e ambasadorit të SHBA-ve në Shqipëri, Donald Lu, është kaluar mes batutash nga kryeministri Edi Rama.

Read Full Article

Aksidenti në Tiranë, trajnerja e Dhurata Priftit: Bashkëshorti s’më la të shoh videon

  Aksidenti në Tiranë, trajnerja e Dhurata Priftit: Bashkëshorti s’më la të shoh videon

Një ditë pas aksidentit të rëndë që i mori jetën shtetases 45-vjeçare Dhurata Prifti, nënë e dy fëmijëve, ka reaguar

Read Full Article