Blitz

Tag "Prokuroria e Tiranes"

Krimi i dyfishtë te lulishtja “1 Maji”, kërkohet “burg përjetë” për dy autorët

    Krimi i dyfishtë te lulishtja “1 Maji”, kërkohet “burg përjetë” për dy autorët

Nga Anduena Llabani Prokuroria e Tiranës kërkon dënim të përjetshëm për dy autorët e vrasjes së dyfishtë dhe plagosjes së një personi të tretë, ngjarje e ndodhur në dt. 01.10.2015,

Read Full Article

Vdekja e shtatzënës, prokuroria: 45 ditë burg për dy mjekët

    Vdekja e shtatzënës, prokuroria: 45 ditë burg për dy mjekët

Prokuroria e Tiranës ka çuar në gjykatë dosjen ku kërkon dënimin me 45 ditë burg për dy mjekë të maternitetit “Koço Gliozheni” lidhur me vdekjen e 35-vjeçares dhe foshnjës së

Read Full Article

Shpërndanin drogë në Tiranë, Prokuroria: 170 vjet burg për 17 anëtarët

    Shpërndanin drogë në Tiranë, Prokuroria: 170 vjet burg për 17 anëtarët

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar 170 vjet burg për 17 anëtarët e bandës që shpërndante lëndë të forta narkotike në disa zona të Tiranës, përcjell Blitz.al. Të ndaluarit akuzohen për

Read Full Article

Pajisja e përgjimit, nën hetim edhe Ministri i Brendshëm Tahiri

    Pajisja e përgjimit, nën hetim edhe Ministri i Brendshëm Tahiri

Prokuroria e Tiranës ka bërë të ditur se po hetohet edhe roli i Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, sa i takon çështjes së përgjimeve. Mësohet se ministri do të hetohet

Read Full Article

Protestuesit te parku i liqenit, “detyrim paraqitje” për 13 të ndaluarit

    Protestuesit te parku i liqenit, “detyrim paraqitje” për 13 të ndaluarit

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar vendosjen e masës së sigurisë “detyrim paraqitje” për 13 të ndaluarit nga policia pas përplasjes në protestën e Partisë Demokratike. Me këtë kërkesë, prokuroria i

Read Full Article