Blitz

Tag "Portugalia"

Euro 2016 – Ja vlerësimet e lojtarëve në finale…

    Euro 2016 – Ja vlerësimet e lojtarëve në finale…

Portugalia kampione e Europës. Ndoshta shumë pak ishin ata që do ta besonin këtë, ama futbollistët e Fernando Santos arritën të ngrinin kupën. Zhgënjimi në kampin francez është i madh, por futbolli

Read Full Article

Franca humbi finalen “në shtëpi”, shpërthejnë trazirat në Paris

    Franca humbi finalen “në shtëpi”, shpërthejnë trazirat në Paris

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 8 Fitorja e Portugalisë nuk është pritur aspak mirë në Francë. Mënjëherë pas përfundimit të ndeshjes, në Paris shpërthyen trazirat. Tifozët francezë

Read Full Article

Euro 2016 – Rekord në ndeshjen Kroaci-Portugali! Ja shifra e rrallë…

    Euro 2016 – Rekord në ndeshjen Kroaci-Portugali! Ja shifra e rrallë…

Përballja e djeshme mes Kroacisë dhe Portugalisë e vlefshme për fazën 1/8 të Euro 2016 ishte një prej më të priturave, ama brenda 90 minutave të para të lojës ajo

Read Full Article

Euro 2016 – Ronaldo pas ndeshjes: Islanda festoi sikur fitoi Europianin!

    Euro 2016 – Ronaldo pas ndeshjes: Islanda festoi sikur fitoi Europianin!

Nuk ka qenë vetëm rezultati zhgënjyes i ndeshjes ai që ka mërzitur yllin e Realit të Madridit, Cristiano Ronaldo. Pas ndeshjes së përfunduar me rezultatin 1:1, ku portugezi nuk shkëlqeu

Read Full Article