Blitz

Tag "Portugali"

Gjesti i mrekullueshëm i Sportingut të Lisbonës. Prezanton blerjen e re, 5-vjeçarin e sëmurë

    Gjesti i mrekullueshëm i Sportingut të Lisbonës. Prezanton blerjen e re, 5-vjeçarin e sëmurë

Iniciativa e ekipit të Sportingut të Lisbonës në Portugali i ka dhuruar momente lumturie një 5-vjeçari që po lufton me sëmundjen e kancerit. Shoqëria e skuadrës ka vendosur ta trajtojë

Read Full Article

Euro 2016 – Finalja Portugali-Francë: ja formacionet zyrtare…

    Euro 2016 – Finalja Portugali-Francë: ja formacionet zyrtare…

Vetëm pak minuta na ndajnë tashmë nga finalja e shumëpritur e Euro 2016 mes Portugalisë e Francës dhe emocionet në të dyja kampet janë të mëdha! Evra apo Pepe? Pogba

Read Full Article

Euro 2016 – Didier Deschamps: Do doja të luaja dhe unë!

    Euro 2016 – Didier Deschamps: Do doja të luaja dhe unë!

Nesër në mbrëmje luhet finalja e shumëpritur e Euro 2016, Portugali-Francë dhe emocionet janë të mëdha në të dyja kampet. Mbi të gjithë, ata që përjetojnë një ndjesi të veçantë

Read Full Article

Portugali, lind fëmija 3 muaj pas vdekjes së të ëmës

    Portugali, lind fëmija 3 muaj pas vdekjes së të ëmës

E pabesueshme, por e vërtetë! Një fëmijë në Portugali është lindur nga nëna e deklaruar e vdekur thuajse 3 muaj më parë. Sipas asaj që raporton “BBC”, mjekët kanë deklaruar

Read Full Article

(Foto) Portugali – Kërkon të bëjë “selfie”, shkatërron statujën qindravjeçare

(Foto) Portugali – Kërkon të bëjë “selfie”, shkatërron statujën qindravjeçare

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Një burrë në Lisbonë është ndaluar pasi në tentativën për të bërë “selfie” me një statujë e ka shkatërruar atë. Statuja

Read Full Article