Blitz

Tag "Pokemon GO"

“Pokemon GO” në Malajzi – lideri mysliman: Mos luani!

    “Pokemon GO” në Malajzi – lideri mysliman: Mos luani!

Loja “Pokemon GO” ka zbarkuar tashmë edhe në Malajzi, por mesa duket nuk është pritur aq mirë sa në shtetet e tjera! Sipas asaj që raportojnë mediat lokale, autoritetet kryesore

Read Full Article

Irani ndalon lojën “Pokemon Go”

    Irani ndalon lojën “Pokemon Go”

Autoritetet iraniane të sigurisë kanë vendosur të ndalojnë lojën “Pokemon Go”. Vendimi është marrë nga Këshilli i Lartë i Hapësirave Virtuale, organi zyrtar i mbikëqyrjes të aktivitetit në internet. Irani

Read Full Article

(Foto) Fëmijët sirianë përdorin Pokemon-ët për të kërkuar ndihmë: Na gjeni dhe ejani na shpëtoni!

(Foto) Fëmijët sirianë përdorin Pokemon-ët për të kërkuar ndihmë: Na gjeni dhe ejani na shpëtoni!

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 4   Ndërkohë që miliona njerëz në një pjesë të mirë të globit, të “çmendur” pas lojës “Pokemon Go”, janë vënë në

Read Full Article

Zbulohet “viktima” e parë shqiptare e lojës së famshme “Pokemon Go”

    Zbulohet “viktima” e parë shqiptare e lojës së famshme “Pokemon Go”

Nuk e dimë nëse duhet të gëzohemi apo jo për faktin se “Pokemon Go” ka mbërritur edhe në Shqipëri. Këtë pyetje duhet t’ia bëjmë Dasara Karaiskajt. Gazetarja ka shkruar ditën

Read Full Article

Çfarë është “Pokemon GO” që po i çmend të gjithë?

    Çfarë është “Pokemon GO” që po i çmend të gjithë?

“Gotta Catch ‘Em All” A ju kujtohet kjo shprehje? Me siguri shumë të rinjve u vjen në mendje filmi vizatimor “Pokemon”, ku personazhet ishin në ndjekje të disa krijesave të

Read Full Article