Blitz

Tag "permbytje"

Rrjedha e ujit përfshin automjetin, shpëtohen në kohë shoferi dhe 8 pasagjerë

    Rrjedha e ujit përfshin automjetin, shpëtohen në kohë shoferi dhe 8 pasagjerë

Një automjet është rrëmbyer nga rrjedha e ujit në fshatin Grazhdan të Gramshit. Mësohet se mjeti tip “Land Rover”, me targa AA649AK, është përfshirë nga rrjedha teksa po transportonte 8

Read Full Article

Rritet numri i viktimave në Maqedoni, dëshmia tronditëse e shoferit: Uji ma mori fëmijën prej duarve

    Rritet numri i viktimave në Maqedoni, dëshmia tronditëse e shoferit: Uji ma mori fëmijën prej duarve

Numri i viktimave shkaktuar nga përmbytjet në Maqedoni ka arritur në 22, ndërkohë që burime të ndryshme shprehen se bëhet fjalë për 25 viktima. Si pasojë e kësaj katastrofe humanitare,

Read Full Article

Shqipëria solidarizohet, MPJ: Mbështesim Maqedoninë për tejkalimin e situatës

    Shqipëria solidarizohet, MPJ: Mbështesim Maqedoninë për tejkalimin e situatës

Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka shprehur mbështetjen e Shqipërisë ndaj Maqedonisë që është përballur së fundmi me përmbytjet, të cilat kanë shkaktuar një bilanc të

Read Full Article

10 shqiptarë ndër 20 viktimat, BE e gatshme të ndihmojë Maqedoninë

    10 shqiptarë ndër 20 viktimat, BE e gatshme të ndihmojë Maqedoninë

Numri i viktimave shkaktuar nga përmbytjet në Maqedoni ka arritur në 20, ndër të cilët 10 prej tyre janë shqiptarë. Dhjetëra të plagosur, katër të zhdukur dhe mbi 1,000 banorë

Read Full Article