Blitz

Tag "Pengmarrje"

Pengmarrja në Bruksel, dorëzohet autori: Nuk dua të shkoj në burg

    Pengmarrja në Bruksel, dorëzohet autori: Nuk dua të shkoj në burg

Policia belge ka vënë në pranga shtetasin që shkaktoi panik ditën e sotme në një supermarket në Bruksel. Një person ende i paidentifikuar për mediat ka marrë peng 15 persona

Read Full Article

Ngjarja në Durrës, Spitali Psikiatrik: Arben Kabashi ka qenë dy herë te ne

    Ngjarja në Durrës, Spitali Psikiatrik: Arben Kabashi ka qenë dy herë te ne

Spitali Psikiatrik ka kartelën e Arben Kabashit, i cili akuzohet për pengmarrjen e të miturës 11-vjeçare në Durrës. Në deklaratën e tij, Spitali Psikiatrik bën me dije se i ndaluari

Read Full Article

I sëmuri mendor merr peng 11-vjeçaren, ndërhyn policia

    I sëmuri mendor merr peng 11-vjeçaren, ndërhyn policia

Policia e Durrësit ka bërë me dije një pengmarrje të shënuar ditën e sotme në Kodër Rrashbull, ku një i sëmurë mendor ka marrë peng kushërirën e tij të mitur.

Read Full Article

“Çelepia 2”, ndalohet në Rinas marinari Luan Mema

    “Çelepia 2”, ndalohet në Rinas marinari Luan Mema

Marinari Luan Mema, i cili ndodhej në anijen që u morr peng më 18 qershor nga marinari egjiptian Salam, është ndaluar në Rinas sapo ka zbritur nga avioni i Egjiptit.

Read Full Article

Sulmohet stacioni policor në Armeni, një polic i vrarë dhe shtatë të marrë peng

    Sulmohet stacioni policor në Armeni, një polic i vrarë dhe shtatë të marrë peng

Një grup personash të armatosur kanë sulmuar stacionin policor në Erevan, kryeqytetin e Armenisë. Një polic ka humbur jetën si pasojë e të shtënave ndërkohë që shtatë të tjerë janë

Read Full Article

S’ka informacione për anijen e marrë peng, familjarët e marinarëve: S’po bëhet asgjë për lirimin e tyre

    S’ka informacione për anijen e marrë peng, familjarët e marinarëve: S’po bëhet asgjë për lirimin e tyre

Një ditë pas bërjes me dije të lajmit për humbjen e kontaktit me dy anije peshkimi, ende nuk ka informacione për një prej anijeve, “Çelepia”, e cila dyshohet se po

Read Full Article