Blitz

Tag "Partizani"

Raporti i UEFA-s për Skënderbeun, Partizani: FSHF të mbajë një qëndrim

    Raporti i UEFA-s për Skënderbeun, Partizani: FSHF të mbajë një qëndrim

Një ditë pas zbardhjes së dokumentit të UEFA-s, ku ekipi korçar Skënderbeu bëhet përgjegjës për manipulimin e 50 ndeshjeve, ka reaguar ekipi i Partizanit. Ky ekip kërkon nga Federata Shqiptare

Read Full Article

Champions League – Salzburg-Partizani, sonte në mbrëmje. Të kuqtë ëndërrojnë përmbysjen!

    Champions League – Salzburg-Partizani, sonte në mbrëmje. Të kuqtë ëndërrojnë përmbysjen!

Sonte në mbrëmje do të luhet ndeshja e kthimit mes Salzburg dhe Partizanit, e vlefshme për fazën e tretë eliminatore të UEFA Champions League. Në orën 20:30, në ‘Red Bull

Read Full Article

Champions League – Partizani-Salzburg, formacionet zyrtare

    Champions League – Partizani-Salzburg, formacionet zyrtare

Edhe pak minuta na ndajnë nga përballja e orës 20:15 mes Partizanit dhe Red Bull Salzburg në “Elbasan Arena”, e vlefshme për fazën e 3-të eliminatore të UEFA Champions League.

Read Full Article

Edhe mediat italiane çmenden pas Alban Hoxhës

    Edhe mediat italiane çmenden pas Alban Hoxhës

“Kualifikueset e Champions League! Hoxha shënon me ‘cucchiaio’ e më pas pret 3 penallti!” Kështu nis artikulli që “La Gazzetta Dello Sport” i ka kushtuar fitores së bujshme të “Demave

Read Full Article

(Intervistë) Ekskluzive – Bledi Shkëmbi: “Kam respekt për Partizanin, por i them: Provoje sërish!”

    (Intervistë) Ekskluzive – Bledi Shkëmbi: “Kam respekt për Partizanin, por i them: Provoje sërish!”

20 vite karrierë të mbyllura si kampion! Kështu vjen lamtumira e ikonës së kampionëve të Skënderbeut, Bledi Shkëmbi, që për të vitin e 6-të radhazi arrin të ngrejë trofeun e

Read Full Article

Derbi Skënderbeu-Partizani, 440 punonjës për garantimin e rendit dhe sigurisë

    Derbi Skënderbeu-Partizani, 440 punonjës për garantimin e rendit dhe sigurisë

Policia e Shtetit ka bërë publik planin e masave të marra për mbarëvajtjen e derbit Skënderbeu-Partizani që nis në orën 19:00. Rreth 440 punonjës janë angazhuar për sigurimin e rendit

Read Full Article

Dhuna në derbi, Tirana dënohet me 8 ndeshje pa spektatorë, gjobitet Partizani

    Dhuna në derbi, Tirana dënohet me 8 ndeshje pa spektatorë, gjobitet Partizani

Incidentet e shënuara në ndeshjen Tirana-Partizani janë shoqëruar me dënime të vendosura nga Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit. Mësohet se dënimet më të ashpra i ka marrë

Read Full Article