Blitz

Tag "Partia Demokratike"

Vettingu, opozita depoziton amendamentet. Lu në selinë e PD-së

    Vettingu, opozita depoziton amendamentet. Lu në selinë e PD-së

Partia Demokratike ka depozituar sot në Kuvend amendamentet për secilin prej 66 neneve të draftit për reformën në drejtësi, i cili vendos normat se si do të kontrollohen gjyqtarët dhe

Read Full Article

Vdekja e 17-vjeçarit në Sharrë, Bashkia e Tiranës: Do të zbatojmë çdo vendim

    Vdekja e 17-vjeçarit në Sharrë, Bashkia e Tiranës: Do të zbatojmë çdo vendim

Bashkia e Tiranës ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike për ngjarjen e pak javëve më parë në landfillin e Sharrës, ku humbi jetën 17-vjeçari Ardit Gjoklaj. Në një deklaratë

Read Full Article

(Video) PD denoncon – Salianji: Ja droga që mbillet me ‘bekimin’ e Saimir Tahirit

(Video) PD denoncon – Salianji: Ja droga që mbillet me ‘bekimin’ e Saimir Tahirit

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Ashtu si vet kryetari i opozitës Lulzim Basha lajmëroi vetëm 1 orë më parë, nëpërmjet një njoftimi për shtyp Partia Demokratike

Read Full Article

Mblidhet komisioni për reformën në drejtësi, mungon opozita: Drafti në Kuvend, akt i pabesë

    Mblidhet komisioni për reformën në drejtësi, mungon opozita: Drafti në Kuvend, akt i pabesë

Komisioni për reformën në drejtësi është mbledhur ditën e sotme pa praninë e opozitës. Nga të dhëna paraprake flitet se temë e diskutimit do jenë ligjet që shoqërojnë këtë reformë.

Read Full Article

Reforma në Drejtësi, shqyrtohet sot drafti nen për nen

    Reforma në Drejtësi, shqyrtohet sot drafti nen për nen

Komisioni i Posacëm i Reformës në Drejtësi do të mblidhet mesditën e sotme për të shqyrtuar dhe votuar draftin, nen për nen dhe në tërësi. Në orën 09:30, PD ka

Read Full Article