Blitz

Tag "Parku i Liqenit"

Parku i Lojërave tek Liqeni, Nishani: Do të hetohet nga ekspertët ndërkombëtarë

    Parku i Lojërave tek Liqeni, Nishani: Do të hetohet nga ekspertët ndërkombëtarë

Gjatë një takimi që zhvilloi me përfaqësues të AKIP dhe qytetarë, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, bëri të ditur se përfaqësues të Konventës sëAarhusit, ekspertë ndërkombëtarë, do të hetojnë çështjen

Read Full Article

Veliaj: Etja për një pikë ujë në park merr fund

    Veliaj: Etja për një pikë ujë në park merr fund

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka njoftuar instalimin e tre çezmave të reja në Parkun e Madh të Liqenit Artificial në kryeqytet. Ai bën me dije se çezmat

Read Full Article

(Ekskluzive) Eljan Tanini reagon pas dëbimit nga protestuesit

    (Ekskluzive) Eljan Tanini reagon pas dëbimit nga protestuesit

Pas incidentit të shënuar ditën e sotme në parkun e Liqenit Artificial Lexo këtu, ku aktivisti Eljan Tanini, u dëbua nga disa aktivistë të tjerë, ai u kontaktua nga Blitz.al. I

Read Full Article

Veliaj: Nishani, njeri i lig, keqpërdori pushtetin. Fasada e stadiumit s’do preket

    Veliaj: Nishani, njeri i lig, keqpërdori pushtetin. Fasada e stadiumit s’do preket

I ftuar në emisionin “Opinion”, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i është përgjigjur disa pyetjeve të moderatorit Blendi Fevziu. I pyetur për përplasjet e tij me Presidentin e

Read Full Article

(Foto) Dy anët e medaljes brenda Parkut të Liqenit…

(Foto) Dy anët e medaljes brenda Parkut të Liqenit…

  … ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Që prej fillimit të hartimit të një plani nga Bashkia e Tiranës, për të ndërhyrë në një pjesë të Parkut

Read Full Article

Debatet për parkun e liqenit, Veliaj: Turp që merresh me kënde lojërash! Nishani: Beteja me vandalët s’është e lehtë

    Debatet për parkun e liqenit, Veliaj: Turp që merresh me kënde lojërash! Nishani: Beteja me vandalët s’është e lehtë

Gjatë një konsultimi me qytetarët për projektin te sheshi “Skënderbej”, kryebashkiaku Erion Veliaj deklaroi se presidenti Nishani është duke u përdorur politikisht nga PD. Me një gjuhë të ashpër, ai

Read Full Article

Padia ndaj Veliajt, nis hetimi për parkun e liqenit, caktohet prokurori i çështjes

    Padia ndaj Veliajt, nis hetimi për parkun e liqenit, caktohet prokurori i çështjes

Prokuroria e Tiranës ka nisur veprimet hetimore lidhur me padinë e ngritur ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, për ndërtimin e këndit të lojërave në parkun e liqenit. Një ditë

Read Full Article

PD, kallëzim penal Policisë së Shtetit

    PD, kallëzim penal Policisë së Shtetit

Pas protestë së djeshme, ku policia ka arrestuar disa qytetarë protestues dhe përfaqësues të opozitës, kjo e fundit i është kundërpërgjigjur me një kallëzim penal. Deputeti i PD-së, Arben Ristani

Read Full Article