Blitz

Tag "Pakistan"

Sulmohet Kolegji Ushtarak në Pakistan, vriten 58 studentë

    Sulmohet Kolegji Ushtarak në Pakistan, vriten 58 studentë

Të paktën 59 persona kanë humbur jetën si pasojë e një sulmi që kishte në shënjestër Kolegjin Ushtarak në qytetin pakistanez Quetta. Ndër viktimat numërohen 58 studentë dhe një roje

Read Full Article

Bombardohet spitali në Pakistan, 53 viktima

    Bombardohet spitali në Pakistan, 53 viktima

Një bombë e fuqishme që ka shpërthyer në Quetta, qytetin jugperëndimor të Pakistanit, ka shkaktuar 53 viktima dhe dhjetëra të plagosur. Zyrtari i lartë i policisë, Zahoor Ahmed Afridi, shprehet

Read Full Article

Pakistan, prindërit vrasin vajzën shtatzënë për të ruajtur “nderin”!

    Pakistan, prindërit vrasin vajzën shtatzënë për të ruajtur “nderin”!

Një grua shtatzënë me djalin e saj të dytë është vrarë nga familjarët pasi ishte martuar kundër vullnetit të tyre. Ky është një nga aktet e fundit, që quhen “krime

Read Full Article

Pakistan – E frikshme! Digjet e gjallë sepse refuzoi propozimin për martesë

    Pakistan – E frikshme! Digjet e gjallë sepse refuzoi propozimin për martesë

Një lajm shokues vjen nga Pakistani: një 19-vjeçare është torturuar dhe më pas është djegur e gjallë për arsye se më parë kishte refuzuar propozimin për martesë të djalit të

Read Full Article