Blitz

Tag "Nice"

Sulmi në Nice, filmi “Bastille Day” hiqet nga kinematë franceze

    Sulmi në Nice, filmi “Bastille Day” hiqet nga kinematë franceze

Filmi “Bastille Day” nuk do mund të ndiqet në kinematë franceze pas sulmit të shënuar mbrëmjen e së enjtes në Nice. Në film, aktori Idris Elba luan rolin e një

Read Full Article

Tragjedia në Nice, zbulohen mesazhet që autori dërgoi përpara sulmit

    Tragjedia në Nice, zbulohen mesazhet që autori dërgoi përpara sulmit

Pak ditë pas ngjarjes së rëndë shënuar në Nice të Francës ku humbën jetën 84 persona, në vazhdimësi të hetimeve janë zbardhur mesazhet që autori I tragjedisë kishte dërguar, transmeton

Read Full Article

Kushëriri i ish-bashkëshortes të sulmuesit në Nice: Nuk ishte mysliman, me gjasa xhihadist

    Kushëriri i ish-bashkëshortes të sulmuesit në Nice: Nuk ishte mysliman, me gjasa xhihadist

Walid Hamou, kushëriri i ish-bashkëshortes së terroristit që kreu sulmin e djeshëm në Nice, shprehet për Mohamed Lahouaiej Bouhlel se ai nuk ishte një besimtar mysliman, ai pinte alkool, hante

Read Full Article

10 fëmijë dhe adoleshentë mes të vrarëve në Nice. Identifikohen viktimat e para

    10 fëmijë dhe adoleshentë mes të vrarëve në Nice. Identifikohen viktimat e para

Sean dhe Brodie Copeland ◄ Back Next ► Picture 1 of 9 84 persona mbetën të vdekur në tragjedinë e shënuar në Nice, përfshirë 10 fëmijë dhe adoleshentë. 202 njerëz

Read Full Article

Autori i tragjedisë në Nice, i njohur për autoritetet franceze

    Autori i tragjedisë në Nice, i njohur për autoritetet franceze

Emri i përgjegjësit të tragjedisë shënuar mbrëmjen e djeshme në Nice, është bërë tashmë i ditur. 31-vjeçari Mohamed Lahouaiej Bouhlel është përgjegjësi i sulmit ku mbetën të vdekur 84 persona

Read Full Article

Sulmi në Nice – Gruaja gjen foshnjën e saj 8-muajshe pas apelit për ndihmë në Facebook

    Sulmi në Nice – Gruaja gjen foshnjën e saj 8-muajshe pas apelit për ndihmë në Facebook

Na vjen edhe një histori me fund të lumtur nga mbrëmja e djeshme e terrorit në Nice të Francës. Quhet Tiava një nënë e cila gjatë sulmit, në momentet kaotike

Read Full Article