Blitz

Tag "Ndeshja"

Luhej ndeshja Shqipëri-Serbi, gjyqtari shtyu seancën gjyqësore

    Luhej ndeshja Shqipëri-Serbi, gjyqtari shtyu seancën gjyqësore

Diçka e pazakontë ka ndodhur një vit më parë, më 8 tetor 2015, kur në “Elbasan Arena” pritej të zhvillohej ndeshja Shqipëri-Serbi në kuadër të “Euro 2016”. Pikërisht në këtë

Read Full Article

Ndeshja Shqipëri-Izrael, fillon shitja e biletave

    Ndeshja Shqipëri-Izrael, fillon shitja e biletave

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë me dije se ka nisur shitja e biletave për ndeshjen Shqipëri-Izrael, sfida e radhës e kuqezinjve në kuadër të Kampionatit Botëror. Tifozët shqiptarë që

Read Full Article

Shkoi të ndiqte ndeshjen Shqipëri-Maqedoni, vdes tifozi nga Kosova

    Shkoi të ndiqte ndeshjen Shqipëri-Maqedoni, vdes tifozi nga Kosova

Një shtetas 65-vjeçar nga Kosova, Kadri Shkrela, ka humbur jetën pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike. Ai kishte udhëtuar nga Kosova për të ndjekur ndeshjen Shqipëri-Maqedoni që zhvillohej

Read Full Article

Ndeshja me Marokun, policia e Shkodrës: Kufizohet parkimi rreth stadiumit

    Ndeshja me Marokun, policia e Shkodrës: Kufizohet parkimi rreth stadiumit

Në kuadër të ndeshjes miqësore që Kombëtarja Shqiptare do të zhvillojë me Marokun, policia e Shkodrës ka njoftuar ndërmarrjen e një sërë masash teknike dhe organizative për sigurimin e rendit

Read Full Article

Franca humbi finalen “në shtëpi”, shpërthejnë trazirat në Paris

    Franca humbi finalen “në shtëpi”, shpërthejnë trazirat në Paris

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 8 Fitorja e Portugalisë nuk është pritur aspak mirë në Francë. Mënjëherë pas përfundimit të ndeshjes, në Paris shpërthyen trazirat. Tifozët francezë

Read Full Article

Ndeshja Rumani-Shqipëri, tifozi serb provokon mes shqiptarëve

    Ndeshja Rumani-Shqipëri, tifozi serb provokon mes shqiptarëve

Goli i parë i shënuar dje në përballjen me Rumaninë, do i ketë tërbuar serbët, referuar edhe gjestit të një tifozi serb ende pa nisur ndeshja, pa u arritur fitorja.

Read Full Article

Pezullohet stërvitja e Kombëtares Shqiptare në stadiumin e Lionit

    Pezullohet stërvitja e Kombëtares Shqiptare në stadiumin e Lionit

Një ditë përpara zhvillimit të ndeshjes Shqipëri-Rumani, Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë me dije se stërvitja e Kombëtares nuk do të zhvillohet në stadiumin e Lionit, por në kompleksin

Read Full Article

Ndeshja Shqipëri-Francë, De Biasi zgjedh Ansi Agollin në krye të kuqezinjve

    Ndeshja Shqipëri-Francë, De Biasi zgjedh Ansi Agollin në krye të kuqezinjve

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni De Biasi, ka vendosur që Ansi Agolli të jetë ai që do më mbajë shiritin e kapitenit në ndeshjen e së mërkurës. Në konferencën për

Read Full Article

Vëllezërit Xhaka pas ndeshjes: Shqipëria ka shanse të fitojë. Trajneri: Na mundën emocionet

  Vëllezërit Xhaka pas ndeshjes: Shqipëria ka shanse të fitojë. Trajneri: Na mundën emocionet

Pas përfundimit të ndeshjes Shqipëri-Zvicër, e cila përfundoi me rezultatin 0-1, mesfushori Taulant Xhaka tha se kuqezinjtë i patën mundësitë

Read Full Article

Berisha lavdëron Berishën dhe zbulon tersin e kombëtares

  Berisha lavdëron Berishën dhe zbulon tersin e kombëtares

Nuk kishte si të mungonte edhe mendimi i deputetit dhe ish-kryeministrit Berisha lidhur me ndeshjen e kombëtares sonë me atë

Read Full Article

“Euro 2016”, Flamuri shqiptar do të “pushtojë” Francën

  “Euro 2016”, Flamuri shqiptar do të “pushtojë” Francën

Më 15 Qershor, ditën që Kombëtarja Shqiptare do të përballet me Francën në qytetin e Marsejës, do të valëvitet flamuri

Read Full Article