Blitz

Tag "Ministria"

Rusia bombardon nga Irani Shtetin Islamik

    Rusia bombardon nga Irani Shtetin Islamik

Ministria e Mbrojtjes në Rusi ka përdorur një bazë në Iranin Perëndimor për të kryer sulme ajrore në Siri. Në deklaratën për shtyp bëhet me dije se avionët bombardues Tupolev-22M3

Read Full Article

Zjarr në Sarandë, kërkohet ndihmë nga Tirana

    Zjarr në Sarandë, kërkohet ndihmë nga Tirana

Një zjarr ka përfshirë hapësirën pyjore dhe kullosore të fshatit Cerkovicë në Sarandë. Alarmi është dhënë orët e para të mëngjesit të sotëm. Inspektorët kanë shkuar menjëherë në vendngjarje në

Read Full Article

Sezoni turistik, publikohet udhëzimi. Ja cilat mjete kufizohen

    Sezoni turistik, publikohet udhëzimi. Ja cilat mjete kufizohen

Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës në bashkëpunim me Ministrinë e Punëve të Brendshme ka bërë publik udhëzimin që ka për qëllim zbutjen e trafikut rrugor. Gjatë sezonit turistik veror Maj

Read Full Article