Blitz

Tag "Ministria e Arsimit"

Matura Shtetërore, sërish protestë përpara Kryeministrisë

    Matura Shtetërore, sërish protestë përpara Kryeministrisë

Maturantët që rezultuan jofitues duke iu hequr e drejta për studime të larta, por edhe ata të pakënaqurit me të drejtën e studimit, janë mbledhur në protestë ditën e sotme.

Read Full Article

Skandali me fëmijën autik, Ministria e Arsimit: Do t’i caktohet një mësues specifik

    Skandali me fëmijën autik, Ministria e Arsimit: Do t’i caktohet një mësues specifik

Pas lajmit se disa prindër në shkollën 9-vjeçare “Skënder Çaçi” kanë kërkuar largimin nga shkolla të nxënësit me autizëm, ka reaguar Ministria e Arsimit. Ministrja Lindita Nikolla ka vizituar nga

Read Full Article

Maturantët e pakënaqur, ministria e Arsimit: Listat përfundimtare më 20 shtator, ndiqni udhëzimet

    Maturantët e pakënaqur, ministria e Arsimit: Listat përfundimtare më 20 shtator, ndiqni udhëzimet

Ministria e Arsimit dhe Sportit ka reaguar pas deklaratave të maturantëve të pakënaqur dhe thirrjeve të tyre për zhvillimin e një proteste. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, MAS

Read Full Article

Reagon Ministria e Arsimit: Skema sipas sistemit elektronik, nuk ka vend për panik

    Reagon Ministria e Arsimit: Skema sipas sistemit elektronik, nuk ka vend për panik

Ministria e Arsimit dhe e Sportit ka reaguar pas akuzave të studentëve dhe Partisë Demokratike, të cilët akuzojnë MAS-in për skemën që lë jashtë garës mijëra të rinj me rezultate

Read Full Article

Ja kriteret që duhet të përmbushen për licencimin e një kopshti

    Ja kriteret që duhet të përmbushen për licencimin e një kopshti

Një ditë pas publikimit të videoskandalit ku administratorja e kopshtit “Diren”, Anjeza Shabani, shihej duke dhunuar një fëmijë 3-vjeçar, zbulohet se kopshti privat ishte i palicencuar. Ndërkohë që nuk dihet

Read Full Article