Blitz

Tag "Lulzim Basha"

Raporti i GDF, Rama: Basha rihap kapakun e shpifjeve

    Raporti i GDF, Rama: Basha rihap kapakun e shpifjeve

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Facebook pas deklaratës së kryeopozitarit Basha për raportin e Guardia di Finanza lidhur me kultivimin e bimëve narkotike. “LB nuk tha se pse s’i

Read Full Article

Basha takim me Lu dhe Arvizu: Kriminalizim i politikës dhe administratës. Shqipëria – hambar droge

    Basha takim me Lu dhe Arvizu: Kriminalizim i politikës dhe administratës. Shqipëria – hambar droge

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pritur sot në takim ambasadorin e SHBA-ve në Shqipëri, Donald Lu dhe zv/ndihmëssekretarin Amerikan të Shtetit për Çështjet e Sundimit të Ligjit dhe

Read Full Article

Basha për zgjedhjet në Dibër: U rrëmbye vullneti i qytetarëve

    Basha për zgjedhjet në Dibër: U rrëmbye vullneti i qytetarëve

I ftuar në emisionin “Opinion” për të folur për aksionin e Partisë Demokratike, kreu i kësaj partie u shpreh për zgjedhjet në Dibër se u fituan nga biznesmenë të majmur

Read Full Article

Majlinda Bregu – Bashës: Nevojitet një komunikim i hapur

    Majlinda Bregu – Bashës: Nevojitet një komunikim i hapur

Humbja e zgjedhjeve në Dibër e ka kthyer deputeten demokrate Majlinda Bregu kundër kryetarit të PD-së, Lulzim Basha. Përgjatë këtyre ditëve, ajo është shprehur se drejtimi i gabuar i partisë

Read Full Article

“Dibra”, demokratët kritikojnë ashpër Bashën. Majlinda Bregu: Ndihet boshllëku nga ikja e Berishës

    “Dibra”, demokratët kritikojnë ashpër Bashën. Majlinda Bregu: Ndihet boshllëku nga ikja e Berishës

Mbledhja e Partisë Demokratike është karakterizuar nga debate dhe kritika të ashpra adresuar kryetarit të opozitës, Lulzim Basha. Demokratët Majlinda Bregu, Eduard Selimi dhe Arben Imami i adresuan humbjen opozitës

Read Full Article

Basha: Drejtorët e Ramës do të kontrollojnë Gjyqësorin

    Basha: Drejtorët e Ramës do të kontrollojnë Gjyqësorin

Në mbledhjen e sotme të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se PD nuk do t’i bojkotojë punimet e Kuvendit, ku pritet që ditën e sotme të miratohen

Read Full Article

PD çel fushatën për kreun e Bashkisë Dibër, Basha: Sherefedini, njeri i punës

    PD çel fushatën për kreun e Bashkisë Dibër, Basha: Sherefedini, njeri i punës

Partia Demokratike ka çelur ditën e sotme fushatën elektorale për zgjedhjet në Dibër. Të pranishëm në hapjen e kësaj fushate kanë qenë kreu i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu dhe një

Read Full Article

Basha pas letrës së qytetarit: PD, financuese e arsimit të lartë për fëmijët e shqiptarëve

    Basha pas letrës së qytetarit: PD, financuese e arsimit të lartë për fëmijët e shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar në rrjetin social Facebook, pas letrës së një qytetari dixhital nga Shkodra që nuk mund t’i dërgojë dot fëmijët në shkollë për

Read Full Article

Basha: Koalicioni ynë për zgjedhje të lira, do zgjerohet

  Basha: Koalicioni ynë për zgjedhje të lira, do zgjerohet

Në një deklaratë për mediat, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shpreh se dy reformat, ajo e dekriminalizimit dhe

Read Full Article

Reforma në drejtësi, Nuland-Bashës: Dëshmove se je lider dhe patriot

  Reforma në drejtësi, Nuland-Bashës: Dëshmove se je lider dhe patriot

Gjatë një bisede telefonike me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland, ka shprehur përgëzimet

Read Full Article

Basha: Pretendimi se nxora kushte të reja, një mashtrim i pacipë

  Basha: Pretendimi se nxora kushte të reja, një mashtrim i pacipë

Në një konferencë urgjente për mediat, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka hedhur poshtë pretendimet e mazhorancës se disa

Read Full Article

Reforma në drejtësi, Basha mbledh ekspertët e PD

  Reforma në drejtësi, Basha mbledh ekspertët e PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbledhur në një takim ekspertët demokratë të reformës në drejtësi. Ky takim zhvillohet

Read Full Article

Meta pas takimit me Bashën: Seanca do zgjasë derisa të miratohet reforma

  Meta pas takimit me Bashën: Seanca do zgjasë derisa të miratohet reforma

Rreth dy orë pas takimit që kreu i Qeverisë, Edi Rama, zhvilloi me anëtarë të PDIU-së për reformën në drejtësi,

Read Full Article

Dorëheqja ime? Një opsion për Reformën. Rama ka besimin tim të plotë!

  Dorëheqja ime? Një opsion për Reformën. Rama ka besimin tim të plotë!

Vazhdon të hedhë dritë kryetari i LSI-së, Ilir Meta mbi bisedimet për Reformën në Drejtësi dhe për vazhdimësinë e bashkëpunimit

Read Full Article

Shokon Ilir Meta: Të gjithë duhet të sakrifikojnë për Reformën. Jam gati të jap dorëheqjen!

  Shokon Ilir Meta: Të gjithë duhet të sakrifikojnë për Reformën. Jam gati të jap dorëheqjen!

“Zgjidhja është ndërtimi i një qeverie ekspertësh. Unë jam gati të jap dorëheqjen pas miratimit të reformës!” Kjo ka qenë

Read Full Article

Reagon Rama: Lu flet shqip, por mendon anglisht

  Reagon Rama: Lu flet shqip, por mendon anglisht

Deklarata më e fundit e ambasadorit të SHBA-ve në Shqipëri, Donald Lu, është kaluar mes batutash nga kryeministri Edi Rama.

Read Full Article

Reforma në drejtësi, Lulzim Basha takim me aleatët e partisë

  Reforma në drejtësi, Lulzim Basha takim me aleatët e partisë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbledhur paraditen e sotme aleatët e opozitës. Në fokus të takimit që zhvillohet

Read Full Article

PD akuzon Ramën për pastrim parash: Po përgatisim kallëzim penal

  PD akuzon Ramën për pastrim parash: Po përgatisim kallëzim penal

Pas hetimit të FBI-së për 80,000 dollarët e paguar nga Bilal Shehu për fushatën e Obamës, PD ka ngritur akuza

Read Full Article

Pas takimit me Bashën, Meta takon Ramën në Kryeministri

  Pas takimit me Bashën, Meta takon Ramën në Kryeministri

Një ditë pas zhvillimit të takimit me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kreu i Kuvendit i ka shkuar Ramës

Read Full Article

Reforma në Drejtësi, SHBA: “Qeveria shfaqi fleksibilitet, por në fund, opozita nuk bëri të njëjtën gjë”

  Reforma në Drejtësi, SHBA: “Qeveria shfaqi fleksibilitet, por në fund, opozita nuk bëri të njëjtën gjë”

Vetëm pak minuta më parë Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri ka publikuar një deklaratë lidhur me takimin e

Read Full Article

Basha për pezullimin e Çakos: Rama i frikësuar, po i bën presion Gjykatës së Apelit

  Basha për pezullimin e Çakos: Rama i frikësuar, po i bën presion Gjykatës së Apelit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka akuzuar kryeministrin Rama se është duke i bërë presion Gjykatës së Apelit për

Read Full Article