Blitz

Tag "Luiza Gega"

Lojërat Olimpike, Luiza Gega nuk arrin kualifikimin në finale

    Lojërat Olimpike, Luiza Gega nuk arrin kualifikimin në finale

Atletja shqiptare Luiza Gega, e cila garon në Lojërat Olimpike, nuk ka mundur të kualifikohet në finale. Sportistja 27-vjeçare mori pjesën në garën e 3000 metrave me pengesa, për të

Read Full Article

Lojërat Olimpike, trajneri i Luiza Gegës: E shqetëson tendina e Akilit

    Lojërat Olimpike, trajneri i Luiza Gegës: E shqetëson tendina e Akilit

Sot u bë e ditur se nënkampionja e Europës, Luiza Gega, ka probleme me tendinën e Akilit. Kjo është konfirmuar edhe nga trajneri i saj, Taulant Stërmasi. Në një komunikim

Read Full Article

(Intervistë) Luiza Gega: Nuk kam asnjë mbështetje për Lojërat Olimpike në Rio

    (Intervistë) Luiza Gega: Nuk kam asnjë mbështetje për Lojërat Olimpike në Rio

Pas fitores të Medaljes së Argjendtë në Kampionatin Europian të Atletikës, atletja shqiptare është kthyer në Shqipëri, ku nuk iu rezervua një pritje madhështore, nuk kishte asnjë përfaqësues qeveritar. Në

Read Full Article

Luiza Gega: Unë dhe trajneri nuk shpërblehemi me asgjë nga Federata dhe Ministria…

    Luiza Gega: Unë dhe trajneri nuk shpërblehemi me asgjë nga Federata dhe Ministria…

Nënkampionia e Europës në garën e 3000 metrave me pengesa, Luiza Gega ka qenë e ftuar para pak minutash në emisionin “Pasdite në Top Channel”, për të rrëfyer emocionet e

Read Full Article

(Foto) Nënkampionia Luiza Gega kthehet në atdhe. E pret një numër i vogël njerëzish

(Foto) Nënkampionia Luiza Gega kthehet në atdhe. E pret një numër i vogël njerëzish

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 6 Sado e madhe të jetë arrtija e saj, sado i bujshëm të duket lajmi se atletja Luiza Gega është shpallur nënkampione

Read Full Article

Arbër Çepani: Merrni flamuj, shaje e kapele të presim Luiza Gegën!

    Arbër Çepani: Merrni flamuj, shaje e kapele të presim Luiza Gegën!

Krahas komenteve festive dhe atyre të urimit për atleten Luiza Gega, e cila arriti të merrte Medaljen e Argjendtë në Kampionatin Europian të Atletikës për garën e 3000 metrave, kanë

Read Full Article